Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia

Plakat MODMZ

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia została założona w 1992 r. z inicjatywy ówczesnych władz samorządowych. Pierwszym dyrygentem został Aleksander Nadolski. Od grudnia 2004 roku orkiestrą dyryguje Piotr Bąbolewski. MOD jest zespołem, który uświetnia uroczystości w naszym mieście oraz promuje swój region w całym kraju i za granicą. Obecnie dyrygenta Piotra Bąbolewskiego, wspomagają: Tomasz Chwaliński, Tomasz Chowiera.
Orkiestra jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Rastede-Niemcy (trzy srebrne medale) , Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu, Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr w Giulianova -Włochy (trzecie miejsce), Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Kozach (Grand Prix), posiada tytuł najlepszej orkiestry województwa mazowieckiego oraz nagrodę marszałka Mazowsza Adama Struzika.
Orkiestra gościła także na festiwalach na Białorusi, Balkan Folk Festival w Czarnogórze, występowała także we Francji podczas karnawału w Nicei, na święcie lawendy w Prowansji, a także na święcie cytryny w Mentonie.
Skip to content