Nowe instrumenty dla MODMZ

18 grudnia w Domu Kultury w Zwoleniu odbyło się oficjalne przekazanie Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Miasta Zwolenia instrumentów zakupionych w ramach wsparcia finansowego przez Fundację ENEA. W spotkaniu uczestniczyli; Jan Mazurkiewicz Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Enea Wytwarzanie Sp. z o.o., Piotr Kutkowski Rzecznik Prasowy Enea Wytwarzanie Sp. z o.o., Arkadiusz Sulima Burmistrz Zwolenia i Grzegorz Molendowski Zastępca Burmistrza Zwolenia.

Zwoleńska Orkiestra dzięki wsparciu finansowym Fundacji ENEA zyskała 16 instrumentów na kwotę 50 000 tysięcy złotych min; klarnety, trąbki, puzony suwakowe firmy Yamaha, saksofony altowe, saksofony tenorowe, saksofony barytowe i suzafon firmy Thomann oraz czynele marszowe.🎷🎺🥁🎹🎼

Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima podziękował Prezesowi Janowi Mazurkiewiczowi za piękny prezent dla naszej orkiestry, która promuje Zwoleń w kraju i za granicą. W 2022 roku będzie uczestniczyła w World Music Contest – Kerkrade Holandia w bardzo prestiżowym festiwalu w którym udział biorą wyselekcjonowane najlepsze orkiestry z całego świata. Podziękował również za dobrą współpracę na przestrzeni lat oraz wsparcie innych działań na terenie naszego miasta i gminy. Do podziękowań dołączyli się Natalia Anna Wieczerzyńska dyrektor Domu Kultury i Piotr Bąbolewski kapelmistrz MODMZ.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia została założona w 1992 r. z inicjatywy ówczesnych władz samorządowych Miasta Zwoleń. MODMZ jest zespołem, który uświetnia uroczystości w swoim mieście oraz promuje swój region w całym kraju i za granicą.

Orkiestra Jest laureatem zarówno Polskich jak i Europejskich Festiwali, między innymi: Rastede MusikTage w 2010 – trzy srebrne medale, w 2019 – 2 srebrne medale, 3 miejsce w paradzie marszowej oraz nominację do muzycznej olimpiady Wereld Muziek Concours 2022 w Kerkrade (Holandia) Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr w Giulianova -Włochy: w 2014 trzecie miejsce, w 2018 r. 1 miejsce w musztrze paradnej oraz złote trofeum- najwyższą nagrodę festiwalu (po raz pierwszy w 19-letniej historii festiwalu nagrodę tą zdobyła orkiestra z Polski) Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu, w 2017 i 2019 Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Kozach (Grand Prix 2015), Orkiestra posiada tytuł najlepszej orkiestry województwa mazowieckiego Krajowej Sieci obszarów wiejskich w 2014 r. w 2011 roku otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

W czasie prawie trzydziestoletniej działalności Orkiestra koncertowała w wielu krajach Europy m.in w Bułgarii, Czarnogórze, Francji, Włoszech, Niemczech itp. Przy Orkiestrze działa także grupa mażoretek, które również odnoszą sukcesy w konkursach tanecznych o randze ogólnopolskiej, zarówno solistki jak i w grupie. Tegoroczne sukcesy to:

Na Mistrzostwach Mażoretek Polski Południowo-Wschodniej
• 1 miejsce i tytuł Mistrza Polski Południowo-Wschodniej w kategorii DEFILADA MAŻORETKI KLASYCZNE SENIORKI oraz 1 miejsce i tytuł Mistrza Polski Południowo-Wschodniej w kategorii SCENA MAŻORETKI KLASYCZNIE SENIORKI.
• Mistrzostwa Polski w Kędzierzynie-Koźlu:
1 miejsce – Angelika Toporek – złoty medal – Mistrz Polski w kat. solo buława grandsenior
3 miejsce – brązowy medal- II V-ce Mistrz Polski w kat. mażoretki klasyczne seniorki scena
4 miejsce w kat. mażoretki klasyczne seniorki defilada
W KLASYFIKACJI GENERALNEJ 3 MIEJSCE W KAT. MAŻORETKI KLASYCZNE SENIORKI – II V-ce Mistrz Polski!
MEDALISTKI PUCHARU ŚWIATA W CHORWACJI, ZADAR 2021
złoty medal Pucharu Świata w kategorii solo buława SENIORKI – ANGELIKA TOPOREK
2 miejsce i srebrny medal Pucharu Świata w kategorii solo buława JUNIORKI – IGA DZIEWIT

Orkiestra dyrygują Piotr Bąbolewski i Tomasz Chwaliński przy współpracy z Tomaszem Chowierą.Sekcję Mażoretek prowadzi Angelika Toporek

Skip to content