Nowe instrumenty dla MODMZ

17 grudnia 2022r. w Domu Kultury w Zwoleniu odbyło się oficjalne przekazanie Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Miasta Zwolenia instrumentów zakupionych w ramach wsparcia finansowego przez Fundację ENEA .W spotkaniu uczestniczyli; Jan Mazurkiewicz Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Enea Wytwarzanie Sp. z o.o., Piotr Kutkowski Rzecznik Prasowy Enea Wytwarzanie Sp. z o.o., Arkadiusz Sulima Burmistrz Zwolenia i Grzegorz Molendowski Zastępca Burmistrza Zwolenia.

Zwoleńska Orkiestra w 2021 roku uzyskała wsparcie finansowe Fundacji ENEA i zakupiła 16 instrumentów na kwotę 50 000 tysięcy złotych min; klarnety, trąbki, puzony suwakowe firmy Yamaha, saksofony altowe, saksofony tenorowe, saksofony barytowe i suzafon firmy Thomann oraz czynele marszowe.

W tym roku po raz drugi Fundacja ENEA sfinansowała zakup kolejnych 15 instrumentów. Orkiestra wzbogaciła się o suzafon, saksofony altowe i tenorowe, flet poprzeczny, trąbkę, puzony, werbel marszowy, talerze marszowe i nosidło.

Łącznie od Fundacji ENEA uzyskaliśmy wsparcie finansowe na zakup instrumentów w kwocie 100 tysięcy złotych.

Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima podziękował Prezesowi Janowi Mazurkiewiczowi za kolejny piękny prezent dla naszej orkiestry, która promuje Zwoleń w kraju i za granicą. W 2022 roku muzycy uczestniczyli w World Music Contest – Kerkrade Holandia w bardzo prestiżowym festiwalu w którym udział biorą wyselekcjonowane najlepsze orkiestry z całego świata. Zwoleńska orkiestra przywiozła złoty medal i uklasowała się na 5. miejscu najlepszych orkiestr w świecie.
Podziękował również za dobrą współpracę na przestrzeni lat oraz wsparcie innych działań na terenie naszego miasta i gminy.

Do podziękowań dołączyli się Natalia Anna Wieczerzyńska dyrektor Domu Kultury, Piotr Bąbolewski kapelmistrz MODMZ oraz Tomasz Chwaliński drugi kapelmistrz.

Przekazanie instrumentów odbyło się w świątecznej atmosferze wigilijnego spotkania członków orkiestry, która liczy już sobie ponad 100 osób.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia została założona w 1992 r. z inicjatywy ówczesnych władz samorządowych Miasta Zwoleń. MODMZ jest zespołem, który uświetnia uroczystości w swoim mieście oraz promuje swój region w całym kraju i za granicą. Orkiestra Jest laureatem zarówno Polskich jak i Europejskich Festiwali, między innymi:
 Rastede MusikTage w 2010 – trzy srebrne medale, w 2019 – 2 srebrne medale, 3 miejsce w paradzie marszowej oraz nominację do muzycznej olimpiady Wereld Muziek Concours 2022 w Kerkrade (Holandia)
 Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr w Giulianova -Włochy: w 2014 trzecie miejsce, w 2018 r. 1 miejsce w musztrze paradnej oraz złote trofeum- najwyższą nagrodę festiwalu (po raz pierwszy w 19-letniej historii festiwalu nagrodę tą zdobyła orkiestra z Polski)
 Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu, w 2017 i 2019
 Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Kozach (Grand Prix 2015),
Orkiestra posiada tytuł najlepszej orkiestry województwa mazowieckiego Krajowej Sieci obszarów wiejskich w 2014 r. w 2011 roku otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
W czasie trzydziestoletniej działalności Orkiestra koncertowała w wielu krajach Europy m.in w Bułgarii, Czarnogórze, Francji, Włoszech, Niemczech itp.
Przy Orkiestrze działa także grupa mażoretek, które również odnoszą sukcesy w konkursach tanecznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej zarówno solistki jak i w grupie.
Orkiestrą dyrygują Piotr Bąbolewski i Tomasz Chwaliński przy współpracy z Tomaszem Chowierą i Michałem Chwalińskim
Sekcję Mażoretek prowadzi Angelika Toporek.

Dziękujemy FUNDACJI ENEA za pomoc finansową, dziękujemy Panu Janowi Mazurkiewiczowi Wiceprezesowi Zarządu ds. Korporacyjnych Enea Wytwarzanie Sp. z o.o., za otwarte serce i życzliwość dla zwoleńskiej orkiestry. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy instrument!!! Miło mieć świadomość, że mamy wielu Przyjaciół, na których możemy liczyć.


Skip to content