Niedziela na Staropuławskiej

7 maja 2023, Zwoleń – Niedziela.

Jesteśmy na Staropuławskiej, przyjechały zespoły z  Gminy Zwoleń, Policzna, Przyłęk i Tczów.

Zabrzmiał hejnał Zwolenia na trąbce, zagrany przez Michała Maślanka – członka Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zwoleniu. Wykonany z balkonu najstarszej Kamienicy na Staropuławskiej Państwa Kuklińskich.

Przedstawiciele Miasta i Gminy Zwoleń – Zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski, Sekretarz – Mirosław Chołuj oraz dyrektor Domu Kultury Natalia Anna Wieczerzyńska

Przywitali wszystkich uczestników życząc udanego spotkania. Całość spotkania prowadzili Michał Tęcza i Joanna Tęcza.

Przyjechało wiele zespołów, które przygotowały stoiska ze staropolskim jadłem, jak i z programami artystycznymi.

Były to zespoły Koła Gospodyń Wiejskich z Mierziączki, Rudek, Bartodziej, Zespół Piątkowy Stok, Zespół Sobótka z Czarnolasu (świętujący swoje 50 lecie), zespół Korzenie z Łaguszowa, Zespół Pogodna Jesień ze Zwolenia. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zwoleniu przygotowała stoisko z różnymi wydawnictwami, konkursami i atrakcjami dla dzieci. Tu właśnie zostały przypomniane wiersze naszego poety Klemensa Oleksika z lat 1945 wspominające czasy wojny i powrotu do domu przekazane przez Panią Joannę Tęczę.

Klemes Oleksik mieszkał przy ul. Krzywej zbiegającej się z ul. Staropuławską.

Ul. Staropuławska to ulica wspominająca rzemielśników, szewców, krawców, masarzy.

Tu mieszkał Burmistrz Miasta Zwolenia Pan Sendecki, tu mieszkał Pan Czekalski wspierający Pana Zacharkiewicza w budowie pomnika Jana Kochanowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Terapii Zajęciowej z Wilczowoli z przygotowanym stoiskiem z własnymi wyrobami artystycznymi wykonanymi przez siebie, szczególną uwagę zwróciły bociany. Było co oglądać, posłuchać w części artystycznej.

Było wesoło, grająco, śpiewająco i tańcząco, gdyż każdy z zespołów przygotował część artystyczną. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Skip to content