7 maja 2023, Zwoleń – Niedziela.
Jesteśmy na Staropuławskiej, przyjechały zespoły z Gminy Zwoleń, Policzna, Przyłęk i Tczów.
Zabrzmiał hejnał Zwolenia na trąbce, zagrany przez Michała Maślanka – członka Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zwoleniu. Wykonany z balkonu najstarszej Kamienicy na Staropuławskiej Państwa Kuklińskich.
Przedstawiciele Miasta i Gminy Zwoleń – Zastępca burmistrza Grzegorz Molendowski, Sekretarz – Mirosław Chołuj oraz dyrektor Domu Kultury Natalia Anna Wieczerzyńska
Przywitali wszystkich uczestników życząc udanego spotkania. Całość spotkania prowadzili Michał Tęcza i Joanna Tęcza.
Przyjechało wiele zespołów, które przygotowały stoiska ze staropolskim jadłem, jak i z programami artystycznymi.
Były to zespoły Koła Gospodyń Wiejskich z Mierziączki, Rudek, Bartodziej, Zespół Piątkowy Stok, Zespół Sobótka z Czarnolasu (świętujący swoje 50 lecie), zespół Korzenie z Łaguszowa, Zespół Pogodna Jesień ze Zwolenia. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zwoleniu przygotowała stoisko z różnymi wydawnictwami, konkursami i atrakcjami dla dzieci. Tu właśnie zostały przypomniane wiersze naszego poety Klemensa Oleksika z lat 1945 wspominające czasy wojny i powrotu do domu przekazane przez Panią Joannę Tęczę.
Klemes Oleksik mieszkał przy ul. Krzywej zbiegającej się z ul. Staropuławską.
Ul. Staropuławska to ulica wspominająca rzemielśników, szewców, krawców, masarzy.
Tu mieszkał Burmistrz Miasta Zwolenia Pan Sendecki, tu mieszkał Pan Czekalski wspierający Pana Zacharkiewicza w budowie pomnika Jana Kochanowskiego.
W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Terapii Zajęciowej z Wilczowoli z przygotowanym stoiskiem z własnymi wyrobami artystycznymi wykonanymi przez siebie, szczególną uwagę zwróciły bociany. Było co oglądać, posłuchać w części artystycznej.
Było wesoło, grająco, śpiewająco i tańcząco, gdyż każdy z zespołów przygotował część artystyczną. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!