Jubileusz 15-lecia grupy artystycznej ZWOLENIAKI

10 maja Grupa Artystyczna ZWOLENIAKI obchodziła w kinie Świt jubileusz XV lecia swojej działalności🎉🥳🎂

Wieczór był wyjątkowy pełen pięknych przeżyć duchowych. W ramach obchodów jubilaci przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny pt. „Ojczysty dom” z mnóstwem radosnych przyśpiewek, barwnych strojów, kolorowej scenografii i mądrego słowa.

Grupa Artystyczna ZWOLENIAKI powstała 2009 r. przy Zwoleńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku z inicjatywy członkiń stowarzyszenia : nauczyciela muzyki Anny Chołuj oraz Elżbiety Puk. Panie są

reżyserkami i autorkami programów muzycznych i słowno-muzycznych, których na przestrzeni lat zaprezentowanych zostało 23. Wszystkie dostarczały niesamowitych emocji oraz zdobywały prestiżowe nagrody i wyróżnienia o randze ogólnopolskiej. Na początku grupa liczyła około 20 osób.

Członkowie zespołu wytrwale uczestniczą w cotygodniowych próbach w Domu Kultury w Zwoleniu z którym współpracują od samego początku. Własnym sumptem tworzą teatralne stroje dostosowane do programów. Większość to mieszkańcy Zwolenia i okolic ale też i z Kazanowa.

Jubileusz skłania do refleksji i wspomnień, na tę okoliczność obchody jubileuszowe rozpoczęły się prezentacją multimedialną z historii działalności Grupy, którą przygotował Tomasz Chowiera instruktor DK przy współpracy z Panią Anną Chołuj.

Dom Kultury w Zwoleniu dziękuje Grupie Artystycznej ZWOLENIAKI za współpracę, za wspólne inicjatywy artystyczne i kulturalne, piękne programy, które ZWOLENIAKI prezentowali na scenach Domu Kultury i Kina Świt, a także na wydarzeniach w plenerze, szczególnie przy pomniku Jana Kochanowskiego podczas wieczorów poezji „Janowi Kochanowskiemu – my współcześni”.

Wszystkiego dobrego na kolejne jubileusze.

Fotorelacja: Waldemar Gołdziński

fot. WG
Skip to content