Pierwsze miejsca dla zwoleńskich tancerek z Domu Kultury

 

Młode tancerki: Lena Galbarczyk, Martyna Kaca i Patrycja Rybak, które doskonalą swoje umiejętności pod okiem instruktorki Anety Adamiec z Domu Kultury w Zwoleniu wywalczyły pierwsze miejsca w XXIV Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Lipsko 2020.

 

Kolejne puchary

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów wydarzeń sportowych. Wszelkie turnieje, zawody i festiwale zostały odwołane, bądź przeniesione do Internetu. Tancerze z Domu Kultury w Zwoleniu musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości i dostosować do zasad rywalizacji on-line.

– Przez cały trudny czas społecznej kwarantanny utrzymywałam kontakt on-line z moimi podopiecznymi. Treningi na odległość były dużym wyzwaniem, ale dziewczynki skrupulatnie wykonywały polecenia i pilnie przykładały się do ćwiczeń. Kiedy już było to możliwe, wróciłyśmy do zajęć indywidualnych. Przygotowywałyśmy się do przeglądu
w Lipsku. Wymagało to dużych nakładów pracy, ale opłaciło się, bo dziewczyny zdobyły czołowe miejsca w swoich kategoriach – mówi Aneta Adamiec, instruktorka tańca Domu Kultury w Zwoleniu.

W kategorii „Taniec” w poszczególnych grupach wiekowych pierwsze miejsca zajęły: Lena Galbarczyk, Martyna Kaca i Patrycja Rybak. Drugie miejsce zajęła Julia Winiarska. Laureatki przeglądu otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

 

– Dziękuję pracownikom Domu Kultury, którzy pomagali nam w tym, aby nagrania dla jury były jak najbardziej profesjonalne. Za wideo i montaż Jakubowi Długołęckiemu, za oświetlenie Tomaszowi Chowiera. – podkreśla Aneta Adamiec.

Gratulacje dla laureatek i trenerki w imieniu samorządu złożył burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima. – Gratuluję laureatkom przeglądu wspaniałych sukcesów i życzę kolejnych wygranych. Trenerce Anecie Adamiec dziękuję za zaszczepienie w młodych osobach tak wielkiej miłości do tańca oraz za zaangażowanie w przygotowywanie zwoleńskich tancerzy do reprezentowania naszego miasta poza jego granicami, nawet w tak trudnym czasie jakim jest pandemia. Możemy być dumni z takiej reprezentacji – mówi burmistrz Arkadiusz Sulima.

 

Wieloletnia pasja i wypracowane sukcesy

Przypomnijmy, opiekunką i trenerką zespołów: Janet Kids, Janet i Flow oraz solistek, ale też grupy tanecznej Ladies Dance działających przy Domu Kultury w Zwoleniu jest Aneta Adamiec – instruktorka tańca DK. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w zespole Janet prowadzonym przez Natalię Annę Wieczerzyńską, obecną dyrektor Domu Kultury
w Zwoleniu. Wtedy odkryła, że taniec jest jej pasją.

– Przygodę z tańcem zaczynałam w zespole Janet. Następnie swoje umiejętności doskonaliłam na warsztatach tanecznych pod okiem polskich i zagranicznych tancerzy, pedagogów, choreografów oraz trenerów. Obecnie sama prowadzę zajęcia taneczne. Najbardziej kocham pracę z dziećmi i młodzieżą – podkreśla Aneta Adamiec.

Pasja, miłość do tańca oraz zaangażowanie, jakie trenerka Aneta Adamiec wkłada w działalność artystyczną zaowocowały tym, że dziś może pochwalić się wieloma sukcesami swoich podopiecznych. Najbardziej spektakularne z nich to między innymi czołowe miejsca podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych „Zakręceni na Taniec” w Warszawie, zarówno w kategoriach grupowych, w duetach, jak i indywidualnie. Równie dobrze podopieczni trenerki poradzili sobie w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Classic Dance Party 2018 w Nowym Dworze Mazowieckiem. Tam także zajęli najwyższe miejsca podium. Sukcesy były również podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Tańcz z Nami” w Radomiu, w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nowym Dworze Mazowieckim i w Otwartym Pucharze Polski w Inowrocławiu. Zwoleńscy tancerze wygrywali też na swoim terenie. Doskonale zaprezentowali się podczas I Andrzejkowego Konkursu Tańca Amatorskich Zespołów Tanecznych „O Puchar Burmistrza Zwolenia”, po raz kolejny zdobywając czołowe miejsca.

– Serdecznie zapraszamy miłośników tańca do treningów w Domu Kultury w Zwoleniu. Jest to wspaniała okazja nie tylko do nabycia nowych umiejętności, czy szlifowania już posiadanych, ale także do nawiązywania nowych przyjaźni i ciekawej przygody z tanecznym światem – podsumowuje Anna Wieczerzyńska, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu.

źródło: www.zwolen.pl

 

 

 

 

 

Skip to content