„Wyczarowane z drewna” wystawa prac uczniów i słuchaczy Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisko

Sztuka „Drzewnej”
Spójrzmy na to, co dzieje się od ponad dziesięciu lat w centrum Garbatki – Letniska, w przestrzeni między stacją kolejową, a główną ulicą Jana Kochanowskiego – naszego patrona. Znajduje się tu Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych, zwany „Drzewną”, Szkołą Drzewną od 1948 roku, od czasu jej powstania.
Zdobywający wykształcenie w zawodzie przyszli stolarze, tapicerzy, cieśle, często niechcący stają się artystami. Tworzą przedmioty użytkowe i widzimy, że są one piękne. Drewno jakby samo chciało tego piękna, domagało się uczynienia z siebie czegoś więcej niż w istocie jest. Być może dlatego z pełnym zaufaniem poddaje się w „Drzewnej” sztukom czarnoksięskim, daje „wyczarować”. Ma ponadto szanse zaistnieć w nowym wcieleniu jako trąbka, rower, czy działo. Dlaczego nie?
Jakie niezwykłe miejsce ta „Drzewna”! Prowincjonalne i światowe, integrujące i kulturotwórcze, zmieniającym ucznia w artystę, a artystę w ucznia, terminującego do końca w pokorze poznawczej.
Teren pracy twórczej – cokolwiek się tu dzieje, jest to sztuka.
Jedyna taka sztuka „Drzewnej”.
Zapraszamy do obejrzenia jej w całości, lub każdej ze sztuk.
Przedstawiamy Państwu pracę uczniów i słuchaczy Naszej Szkoły Drzewnej. Oglądane przedmioty są pracami dyplomowymi, pracami konkursowymi oraz wyrobami wykonanymi na zajęciach warsztatowych. Przed Państwem ułamek naszej „twórczości”, do obejrzenia pozostałej części zapraszamy do naszej placówki i na nasze strony internetowe.

Skip to content