Wystawa Malarstwa Dariusza Stelmacha

26 stycznia w Galerii Przestrzeni Twórczej Domu Kultury w Zwoleniu odbył się wernisaż wystawy artysty z Radomia – Dariusza Stelmacha.

Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał Arkadiusz Sulima Burmistrz Zwolenia.

W wernisażu uczestniczyli artyści z Radomia, Zwolenia i innych miejscowości, goście zaproszeni i miłośnicy sztuki.

Wystawa została zaaranżowana przez Waldemara i Ewę Godzińskich.

DARIUSZ STELMACH

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach w latach 1976-1981 i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu w latach 2001- 2006 (dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Gieragi). Od wielu lat pracuje w Radomiu w Domu Kultury Idalin, gdzie prowadzi zajęcia plastyczne oraz organizuje wystawy innych twórców.

Dariusz Stelmach jest autorem wielu wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich. Malarstwo jest życiową pasją Artysty, dużym wyzwaniem, poszukiwaniem nowych rozwiązań i zabawą twórczą. Swoje prace wykonuje w różnych technikach: akryle, oleje, akwarele.

Na wystawie artysta prezentuje swoje prace z ostatnich lat, głównie w technice olejnej na płótnie, inspirowane naturą. Przyroda od zawsze była źródłem inspiracji dla artystów. W sztuce greckiej, rzymskiej, renesansowej, ale też i później, np. w malarstwie impresjonistów motywy przyrodnicze były bardzo popularne. Do nich odwołują się także artyści współcześni. Podobnie robi to autor tej wystawy. Ukazuje nam piękno przyrody, obumieranie i trwanie, klimat sprzyjający refleksji, pogodną atmosferę – budowane odpowiednimi motywami, kolorem i światłem.

Tekst do folderu: Waldemar Gołdziński

Fotorelacja: Ewa Gołdzińska

Skip to content