Otwarcie wystawy „Dać światu zieleń”

14 marca w Galerii Przestrzeni Twórczej Domu Kultury w Zwoleniu odbyło się otwarcie wystawy pt. „Dać światu zieleń”. Na wystawie prezentowane są prace dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sycynie, które były uczestnikami warsztatów malarskich prowadzonych przez niemieckiego artystę Matthiasa Jurke we wrześniu ub. roku.

ZAPRASZAMY do odwiedzenia naszej galerii🎨🎨🎨😀

Komisarz wystawy: Waldemar Gołdziński

Fotorelacja: Ewa Gołdzińska

W katalogu wystawy zamieszczony został następujący tekst –

„29 września 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sycynie, odbyły się warsztaty malarskie TUWIMOWO.PL pn. „Dać światu zieleń”. Poprowadził je Matthias Jurke z Internationaler Kunstverein “atelier of art” (Michendorf, Niemcy). Podczas kilkuletniej współpracy z artystą Fundacja Pamiętamy o Ogrodach przeprowadziła kilka imprez w szkołach, m. in. w Czarnolesie, Policznie, Janowcu; także w przedszkolach łódzkich, a ostatnio w Sycynie.

Jak pisze Matthias Jurke „Wspólnie z wieloma artystami stworzyliśmy międzynarodową platformę kreatywnego rozwoju w różnych przestrzeniach mieszkalnych, studyjnych i wystawienniczych w ramach spotkań z artystami, wizyt studyjnych, warsztatów i seminariów. Istotną rolę odgrywają spotkania z lokalnymi artystami i miejscową ludnością, a zwłaszcza z dziećmi i młodzieżą z całego świata. „Atelier Sztuki” to międzynarodowe miejsce spotkań profesjonalnych artystów i kreatywnych ludzi.”


fotorelacja: Ewa Gołdzińska
Skip to content