Wystawa „Wyczarowane z drewna”

11 maja w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu odbyło się otwarcie wystawy uczniów i słuchaczy Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w  Garbatce Letnisko pt. WYCZAROWANE  Z  DREWNA. Na przestrzeni lat jest to już kolejna wystawa prezentowana w zwoleńskiej galerii. Autorzy prac zawsze zaskakują oryginalnymi pomysłami  wyjątkowym i niepowtarzalnym klimatem swoich dzieł. Oficjalnego otwarcia  dokonał Arkadiusz Sulima Burmistrz Zwolenia, następnie głos zabrał Mirosław Dziedzicki dyrektor szkoły, który przybył z delegacją nauczycieli.

Otwarcie wystawy „Wyczarowane z drewna” jest kolejnym w czasie trwającej pandemii. Obostrzenia nadal nie pozwalają spotkać się w większym gronie. Prace będą prezentowane w mediach społecznościowych na stronie Domu Kultury, miasta Zwolenia i radomskiego portalu Obiektywnie.pl. Dom Kultury zaprasza również na indywidualne zwiedzanie oraz w małych grupach zgodnie z  wytycznymi trwającej pandemii i wcześniejszą zapowiedzią.

Szczególnie liczymy na zwiedzanie wystawy przez uczniów szkół podstawowych, którzy będą mogli zainspirować się i dokonać wyboru dalszego kształcenia  być może w tej właśnie szkole. Wiadomo nam, że wśród mieszkańców naszego miasta i gminy wielu jest absolwentów tej szkoły.

Kuratorem wystawy jest Waldemar Gołdziński instruktor fotografii i plastyki DK w Zwoleniu

W otarciu uczestniczyły: władze samorządowe miasta i gminy w Zwoleniu,  dyrektorzy instytucji kultury, przewodniczący stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz media.

Skip to content