Wieczór Autorski Justyny Pyrgiel

15 października w Domu Kultury w Zwoleniu odbyło się spotkanie autorskie Justyny Pyrgiel i promocja książki „Chabry”.
Justyna Pyrgiel – poetka, pisarka, polonistka, związana z Ziemią Jana Kochanowskiego. Dostrzega w życiu niepowtarzalną urodę, którą możemy odnaleźć w jej ciepłych i bliskich sercu tekstach. Wydała trzy publikacje: „Rozmowa oblana sokiem pomarańczy”, cykl wierszy napisanych do publikacji „7 Przypadków Jana Pawła II” i „Chabry”.
„Chabry” to przeszłość, którą opisała Justyna Pyrgiel na podstawie opowiadań rodzinnych i sąsiedzkich. Autorka przenosi nas w świat zdarzeń, które miały miejsce w latach 50 tych. Ukazuje nam codzienność życia bohaterów, zwyczaje ale też ich marzenia, rozterki, tęsknoty i wrażliwość. Pobudza wyobraźnię zapraszając do poznania tradycji tej ziemi, która nabrała już wymiaru historycznego.
Rozmowę z Justyną Pyrgiel prowadziła Natalia Anna Wieczerzyńska. Autorka opowiadała min; co było inspiracją do napisania CHABRÓW?. Jakie utwory literackie, zagrały ważną rolę w napisaniu książki? i jakie przesłanie jest zawarte w treści książki?
Spotkanie uświetniła oprawa słowno – muzyczna w wykonaniu: Joanny Tęczy, Michała Tęczy, Zespółu Kompany, Pawła Ponety, Moniki Żaczkiewicz i Bartosza Pietrzyka.
Gratulacje autorce złożył Arkadiusz Sulima Burmistrz Zwolenia oraz zaproszeni goście.
Był tort i ciasto, które osobiście przygotowała autorka CHABRÓW – Justyna Pyrgiel.
 
 

Fotorelacja Jakub Długołęcki

Wideorelacja ObiektywnieTV

Justyna Pyrgiel Promocja książki CHABRY
Skip to content