Podsumowanie nauki programowania w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Zwoleniu

Publiczne Przedszkole Nr 1 w Zwoleniu w czerwcu zakończyło realizację projektu „Przedszkolaki uczą się Kompetencji Przyszłości”. Podczas zajęć dzieci poznawały przez zabawę podstawowe zasady kodowania oraz programowania dzięki wykorzystaniu narzędzi takich jak robot edukacyjny photon, ekran interaktywny, gąsienica interaktywna, pociąg kodujący oraz maty edukacyjne do nauki kodowania. Tematyka oraz stopień złożoności zajęć został dostosowany do możliwości dzieci w tym wieku, a nad prawidłowym ich przebiegiem czuwali przeszkoleni w tym zakresie nauczyciele. Partnerami projektu jest Gmina Zwoleń oraz Dom Kultury w Zwoleniu.

Loga 
Na dobry początek 
Gmina Zwoleń
Fundacja BGK

Podsumowując projekt „Przedszkolaki uczą się Kompetencji Przyszłości” dofinansowany przez Fundacje BGK w ramach programu „Na dobry początek!” – 2021 należy wspomnieć, że Gmina Zwoleń złożyła wniosek konkursowy w maju 2021 r., Burmistrz Zwolenia – Arkadiusz Sulima – w październiku ubiegłego roku podpisał z Zarządem Fundacji umowę na dofinansowanie w kwocie 12 506,50 zł na zakup sprzętu oraz szkolenie nauczycieli w zakresie prowadzenia zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym z nauki kodowania i programowania, które miało miejsce na przełomie ubiegłego i bieżącego roku. Pierwsze zajęcia z dziećmi odbyły się w lutym 2022 roku, a ostatnie w czerwcu. Idea poznawania i nauki nowoczesnych technologii oraz programowania poprzez zabawę spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i będzie kontynuowana w przedszkolu w kolejnych latach.

Szczegóły wykorzystania innowacyjnego sprzętu oraz zabawek edukacyjnych do nauki programowania i kodowania wśród najmłodszych znajdą Państwo w załączonej fotorelacji.

Skip to content