Mazowsze to My i Przyjaciele

Dom Kultury w Zwoleniu będzie organizatorem wydarzenia kulturalnego pn. „Mazowsze to My i Przyjaciele: taniec, muzyka, śpiew, degustacja potraw regionalnych pod Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Burmistrza Zwolenia, które na ziemi zwoleńskiej odbędzie się po raz pierwszy.
Wydarzenie obejmie cztery konkursy: najbardziej zaczepna kapela, taneczny oberkowy, przyśpiewkę weselną i najlepsze pierogi na Mazowszu. Konkursy będą oceniane przez powołaną komisję.
W konkursach weźmie udział: 10 kapel ludowych, 10 par tanecznych, 10 śpiewaków ludowych i 10 Kół Gospodyń Wiejskich prezentujących stoiska z potrawami regionalnymi.
Uczestnicy zaprezentują unikatowy repertuar muzyczny, własną inwencję twórczą, niepowtarzalną technikę śpiewu i unikatowe pierogi z przepisów przyporządkowanych danemu regionowi. 10 kapel ludowych zagra swój unikatowy repertuar,
10 par tancerzy zaprezentuje tradycyjnego oberka przy muzyce kapeli ludowej, 10 śpiewaków wykona przyśpiewki weselne, które kiedyś towarzyszyły weselnikom, 10 KGW zaprezentuje z degustacją swoje pierogi.
Wydarzenie to będzie jedynym w naszym regionie, które daje możliwość uczestnictwa osobom mającym w swoich zasobach twórczość ludową, instrumenty ludowe i przepisy na pierogi regionalne, które mogą zaprezentować wielopokoleniowym odbiorcom. Tym samym przekazując tradycje oraz dobrą zabawę dla sympatyków i odbiorców.
Dla uczestników wydarzenia oraz gości, Koła Gospodyń Wiejskich na swoich stoiskach przygotują poczęstunek, na który zostaną wykorzystane przepisy potraw tradycyjnych przyporządkowane regionom, dziedziczone z pokolenia na pokolenie coraz rzadziej funkcjonujące współcześnie.
Wydarzenie będzie miało na celu promocję Województwa Mazowieckiego, pobudzanie życia kulturalnego mieszkańców Zwolenia oraz województwa mazowieckiego, zachęcenie do poznawania oraz podtrzymywania kultury, tradycji Mazowsza, zainteresowanie tradycją ludową, przekazanie współczesnemu pokoleniu tradycji, stworzenie okazji do spotkań twórców oraz sympatyków z mazowszan i innych regionów Polski, oceny ich dorobku i umiejętności. Stworzenie atmosfery do dobrej zabawy.
W godzinach 21:00-2:00 zapraszamy na zabawę taneczną POTAŃC NA DECHACH przy muzyce w wykonaniu KAPELI STĄPORKOWSKIEJ. Mamy nadzieję na liczne przybycie pasjonatów tańca ludowego z województwa mazowieckiego i całej Polski.
Potańcówki w regionie zwoleńskim, a szczególnie Domu Kultury cieszą się dużym zainteresowaniem.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE🎻🎷🥘👩‍🎤👨‍👩‍👦‍👦
Do zobaczenia😘🥰😍

Mazowsze to my i przyjaciele

Skip to content