Mazowiecki Spacer Artystyczno-Przyrodniczy w Zwoleniu

22 września w Zwoleniu miał miejsce jeden z pięciu Mazowieckich Spacerów Artystyczno Przyrodniczych z opowieściami i muzyką na żywo. Spacer został zrealizowany w ramach Mazowieckiej Szkoły Opowiadaczy. Organizatorami wydarzenia byli; Mazowiecki Instytut Kultury i Dom Kultury w Zwoleniu.
Zwoleńscy Opowiadacze pracowali pod czujnym okiem edukatora i animatora kultury Jerzego Szufy. Scenariusz spaceru został przygotowany wg. opowieści, które powstały na warsztatach. Improwizowane historie były ciekawe, czasem zaskakujące i przekazane w sposób bardzo spontaniczny.
Spacer miał na celu spotkanie z odbiorcami i potwierdzenie, że dla nich również ważna jest historia miasteczka, ekologia, natura i przyroda. Staraliśmy się w nowatorski sposób pokazać, jak wiele skarbów posiadamy na naszym terenie. Wydarzenie okazało się fantastyczną przygodą i bogatym przeżyciem zarówno dla organizatorów jak i uczestników.
Finałem było zasadzenie symbolicznej,, Lipy Szczęścia i Dobrobytu” w Ogrodach Domu Kultury oraz ognisko.
Mamy nadzieję, że relacje zawiązane między osobami, które zgłosiły się do projektu, zaowocują dalszym działaniem i kontynuacją tego typu spacerów w przyszłości. Zrodziło się już kilka pomysłów, które postaramy się zrealizować.
Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi historiami podzielili się podczas wędrówki : @Beata Frankowska, @Jerzy Szufa, @Magdalena Podsiadła, @Joanna Jasiorowska Kornak, @Kinga Mazur, @Teresa Stachniak, @Lidia Siepietowska Kęmpińska, @Iwona Nędzi. Dziękujemy Zdzisławowi Kwapińskiemu, który wraz z Jerzykiem Szufą zadbał o oprawę muzyczną wydarzenia. Jesteśmy również wdzięczni wszystkim uczestnikom spaceru za zaufanie, że będzie sympatycznie i czarodziejsko. Mamy nadzieję, że się nie zawiedliście. Piękne fotografie wykonał Grzegorz Brzózek z grupy na FB „Spacerkiem po Zwoleniu” i Ryszard Krawczyk a smaczny poczęstunek ufundował Mirosław Chołuj, również serdecznie dziękujemy.
Koordynatorem projektu realizowanego w naszym mieście była Iwona Nędzi z Domu Kultury w Zwoleniu 👏👏👏👏👏


Skip to content