Otwarcie wystawy Andrzeja Woźniaka

GALERIA  fot. R. Krawczyk

Andrzej Woźniak – krótka historia

Andrzej Woźniak (ur. 1956) – architekt z wykształcenia, malarz z wyboru, mieszka i tworzy w Cieplicach – Jeleniej Górze. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa o/Wrocław. Członek i współzałożyciel artystycznej grupy twórczej Pi-Art z siedzibą w Piechowicach koło Jeleniej Góry.

Artysta posługuje się wieloma technikami plastycznymi. Z dużą swobodą maluje węglem, pastelami, akwarelą, akrylem, olejem. Nieustanne zamiłowanie do akwareli zaowocowało cyklem „Zamki Ziemi Jeleniogórskiej”, cyklem i albumem „Zamki i pałace Dolnego Śląska” oraz nowym cyklem ,,Nasze kościółki”.

Ważnym fragmentem jego twórczości są portrety i karykatury rysowane ołówkiem, malowane pastelami, węglem oraz farbami akrylowymi i olejnymi. Także farbami akrylowymi i olejnymi artysta maluje obrazy surrealistyczne inspirowane otaczającym go światem i jego magią. Powstaje cykl „Wiedźmy”. „Artystyczna osobowość Andrzeja Woźniaka w jego akwarelach ukazuje swoje pełne i dojrzałe odbicie. Jest tam refleksja, tęsknota, poczucie więzi z przyrodą i ludźmi oraz zwiewność i delikatność.

Skip to content