Spotkanie z ciekawym człowiekiem

GALERIA fot. M. Gregorczyk

ZA NAMI KOLEJNE SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM ORAZ ZAJĘCIA Z CYKLU RODZINNYCH WARSZTATÓW RĘKODZIELNICZYCH

14 września do Kina Świt w Zwoleniu zawitała Monika Jargot-Kędzierska, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i autorka scenariuszy oraz reżyser filmów dokumentalnych. Pod jej czujnym okiem powstały takie produkcje jak: ,,I od święta żona”, ,,Sala operacyjna”, ,,Waga ciężka”, czy ,,Weterani. Wyrwani śmierci.” Za tą ostatnią otrzymała nominację w plebiscycie Telekamery 2019. Po ciekawej rozmowie uczestnicy zostali zaproszeni na warsztaty rękodzielnicze, a następnie na seans bajki pt. „Toy Story 3”. 

Cykliczne spotkania

Organizatorem projektu spotkań z zaproszonymi gośćmi i warsztatów rękodzielniczych jest Dom Kultury w Zwoleniu. Odbywają się one cyklicznie od kilku miesięcy. – Naszym zamysłem w tworzeniu tego wydarzenia było przedstawienie i promowanie w lokalnej społeczności osób wyjątkowych, zdolnych i utalentowanych. A trzeba podkreślić, że z ziemią mistrza Jana Kochanowskiego związanych jest wielu malarzy, poetów, rzeźbiarzy, muzyków, aktorów, pisarzy, filmowców, a także sportowców, czy lekarzy i naukowców. Jedni są znani lokalnie, inni sławni w świecie, ale łączy ich jedno, Zwoleń – powiedziała Anna Wieczerzyńska, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu.

Uczestnicy spotkania z ciekawymi ludźmi mają niepowtarzalną okazję poznać arkana ich zawodów, porozmawiać z nimi, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Ale przede wszystkim, miło spędzić czas. –Wśród gości, którzy nas dotychczas odwiedzili był między innymi maratończyk Zbigniew Jurek, który opowiedział o swojej pasji, jaką jest sport. Był też „zwoleński rycerz”, Piotr Grabara oraz burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, który przybliżył dzieciom tajniki służby strażackiej. Uczestnicy spotkań byli zachwyceni. Jest nam bardzo miło, że osoby, które są w jakiś sposób związane z ziemią zwoleńską przyjmują nasze zaproszenie i dzielą się z nami swoimi doświadczeniami – mówiła prowadząca warsztaty Iwona Nędzi.

O pracy reżysera

Spotkanie z ciekawym człowiekiem rozpoczęła zapowiedź przedstawiająca pokrótce sylwetkę zaproszonego gościa, Moniki Jargot-Kędzierskiej. – Reżyserkę łączy ze Zwoleniem to, że ma ona tu swoją rodzinę, którą często odwiedza. To właśnie tu mieszkają jej rodzice, to tu odpoczywa i tu oddaje się jednej ze swoich pasji, gotowaniu – mówiła Iwona Nędzi.

Po krótkiej zapowiedzi głos zabrała Monika Jargot-Kędzierska, która opowiedziała o tajnikach pracy reżysera, ale nie tylko.

Podzieliła się z zebranymi także zabawnymi historiami ze swojego życia. Widzowie słuchali z zaciekawieniem i zadawali pytania. Najmłodszych szczególnie zainteresował temat tworzenia korytarza życia, który został poruszony przy okazji oglądania kampanii społecznych, tworzonych przez reżyserkę. Monika Jargot-Kędzierska zachęcała zebranychdo tego, aby nie bali się marzyć i szli przez życie zgodnie ze swoimi pasjami. – Ja zawalczyłam o swoje marzenia. Pierwotnie miałam być prawnikiem, nawet rozpoczęłam studia na tym kierunku. Jednak to nie było to, co chciałam w życiu robić. Zawsze marzyłam o reżyserii. Już w szkole podstawowej pisałam przedstawienia i chciałam zarządzać na scenie. Postanowiłam podążać za swoimi marzeniami – wspominała Monika Jargot-Kędzierska.

Na zakończenie spotkania dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska oraz Iwona Nędzi podziękowały gościowi za przybycie.

Warsztaty plastyczne

Spotkanie z Ciekawym Człowiekiem jak zawsze zostało połączone z Rodzinnymi Warsztatami Rękodzielniczymi. Dzieci wraz z Iwoną Nędzi przygotowały „sztućki”, czyli postacie stworzone z plastikowych widelców i łyżek, wzorem z filmu „Toy Story 4”. Po skończonej pracy przyszedł czas na wspólne zdjęcie i podpisanie plakatu, jako pamiątki dla gościa, Moniki Jargot-Kędzierskiej. Na zakończenie zebrani wspólnie obejrzeli bajkę, „Toy Story 3”.

Mirosława Gregorczyk

Skip to content