Wycieczka do Energylandii

Galeria

Od wielu lat Dom Kultury w Zwoleniu jest organizatorem wycieczki do Energylandii – największego w Polsce parku rozrywki w miejscowości Zator, która cieszy się ogromnym powodzeniem. W bieżącym roku w okresie wakacyjnym zorganizowane zostały trzy wyjazdy:
– 18 Lipca, 8 sierpnia oraz 12-13 sierpnia.
Dwa dni po ogłoszeniu wyjazdu mieliśmy komplet chętnych,
w sumie 50 osób. Zgłaszały się chętne dzieci i młodzież a także dorośli z terenu całej gminy. Podczas dwudniowego wyjazdu do Energylandii w dniach od 12-13 sierpnia uczestnicy wycieczki nocowali w Western Camp. Mieli okazję spędzić noc
w prawdziwych wozach kowbojskich. Noc spędzona w wozie kowbojskim na długo zapadła im w pamięć. Uczestnicy mogli wczuć się w życie najprawdziwszych kowbojów, a przy tym móc spędzić noc w wygodnych warunkach. Aranżacja wozów nawiązuje do klasycznych wozów pionierskich – dokładnie takich, jakie można było spotkać na Dzikim Zachodzie.

Park oferuje kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Atrakcje charakteryzują się specjalnie dobraną tematyczną dekoracją i scenografią, podzielone są na cztery strefy: bajkolandia, strefa familijna, strefa ekstremalna, water park. Największym zainteresowaniem cieszyła się strefa ekstremalna. Popularność zdobył MAYAN – ekstremalny Roller-Coaster, oraz HYPERION – najwyższy i najszybszy w całej Europie Mega Coaster.

Skip to content