Spotkanie z Piotrem Pogonem

Galeria

9 kwietnia w Kinie Świt odbyło się niezwykłe spotkanie  młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu oraz mieszkańców miasta z Piotrem Pogonem – mówcą motywacyjnym. Organizatorami spotkania byli: Domu Kultury w Zwoleniu i fundacja follow Me.9

Piotr Pogon – wyjątkowy, ludzki egzemplarz. Chodząca motywacja! Żywiołowy, ekspresyjny, otwarty na świat i ludzi. Zawsze pamięta, że podarowany mu czas – nie trwa wiecznie. Zachwyt nad Życiem, czerpanie garściami z każdego dnia, wzloty i upadki, samodoskonalenie, wewnętrzna siła i moc relacji, są tak ważne – że stanowią Dar którym warto dzielić się z innymi. Czy jego wystąpienia są prelekcjami? Z pewnością: NIE! Stanowią autorskie świadectwo, które każdorazowo przygotowywane jest pod konkretną grupę odbiorców. Nie ma dwóch takich samych spotkań.

Powiedzieć, że Piotr to człowiek niezwykły, to jakby nic nie powiedzieć. Piotr Pogon, w swoim życiu zmierzył się z rakiem, bankructwem, bezdomnością, niepełnosprawnością, rozwodem i śmiercią. Jak sam mówi: „Umarłem cztery razy ale też dzięki temu cztery razy się narodziłem.” Po kolejnych nawrotach choroby nowotworowej przybyło blizn na moim ciele, lecz każdy dzień życia nabrał nadzwyczajnego tempa. Nic już potem nie było jak dawniej.

Choroba, porażki i wzloty życia osobistego, wrażliwość na otaczający świat i ludzi sprawiły, że zacząłem czerpać garściami z tego co zostało mi podarowane. Zostałem nieuleczalnie zarażony zachwytem (sic!)nad Życiem.109

Zdobywca Mount Kenia, Kilimandżaro, Elbrusa i Aconcagui, Denali. Pierwszy człowiek na świecie, który bez płuca ukończył Ironmana. Zwycięzca Travellera za Wyczyn Roku 2011. „Jestem zwykłym facetem, z niezwykłym życiorysem.”

Skip to content