XVI Słodkie Mikołajki

Galeria

W sobotę, 8 grudnia do zwoleńskiego kina „Świt” na zaproszenie Domu Kultury przybył Święty Mikołaj. Już po raz 16. Zaprosił dzieci na „Słodkie Mikołajki”. Dzieci nie zawiodły, zjawiły się licznie. Przybyło ich około 260.

Na wstępie pomocnice Mikołaja, Śnieżynki już przy wejściu obdarowywały dzieci  drobnymi upominkami. Dzieci otrzymywały również specjalne bonusy, które upoważniały do udziału w konkursach i zabawach.

Mikołaj przywitał wszystkich i poprosił do pomocy władze miejskie. Pomocnikami zostali: Arkadiusz Sulima – Burmistrz Zwolenia, Zastępca Burmistrza – Grzegorz Molendowski , Sekretarz Gminy – Mirosław Chołuj oraz Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu – Natalia Anna Wieczerzyńska.                              Po powitaniu  dzieci przeprowadzono pierwsze konkursy. Do rąk najmłodszych trafiło kilkadziesiąt prezentów: maskotki, słodycze, gry, układanki, artykuły szkolne. Przez cały czas trwał również konkurs zorganizowany w  foyer kina przez Szkołę Języków Obcych English College. Tam też dzieci otrzymały mnóstwo gadżetów.

Rozpoczęła się wspaniała zabawa. W tym roku dzieci zabawiał świetny zespół KOSMOKWAKI, współpracujący z telewizją POLSAT.  Dzieciaki przywitała Mikołajka Agnieszka. Zaprosiła na scenę trzy wspaniałe „stwory” : Kwakota, Monię i Kwania. Wiele piosenek, skeczy i zabawnych scenek rozgrzało dzieci do granic wytrzymałości. Kulminacyjnym punktem programu była wspólna zabawa połączona z nauką tańców z różnych stron świata. W trakcie występu rozdano również również liczne prezenty.

Po tych „szaleństwach” odbył się konkurs zorganizowany przez Forum Młodych Ludowców. Dzieci dostały wspaniałe misie. Potem jeszcze raz samorządowcy zwoleńscy wystrzelili z ogromnej procy kilkadziesiąt nagród.

Ponad dwie godziny wspólnej zabawy przeminęło szybko. Jeszcze tylko pozdrowienia od Mikołaja i zapewnienia, że za rok znowu odwiedzi Zwoleń. Mikołaj poinformował dzieci, że przy wyjściu z kina czeka je niespodzianka. Każdy otrzymał paczkę ze słodyczami.

 

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW

Nie ma nic piękniejszego niż radość i uśmiech dziecka. W tym roku podczas imprezy XVI Słodkie Mikołajki zorganizowanej przez Dom Kultury w Zwoleniu  tego piękna nie zabrakło. Stało się tak za sprawą licznych sponsorów. Byli nimi ludzie dobrego serca, zakłady pracy, właściciele firm zwoleńskich – lista była długa i zamykała się  na 86 pozycji.  Na apel Domu Kultury otrzymaliśmy mnóstwo słodyczy, artykułów szkolnych, gier, zabawek, gadżetów i … środków finansowych, za które zakupiliśmy nagrody. Ufundowano słodkie paczki dla 260 dzieci. W trakcie konkursów do dzieci trafiło dziesiątki nagród. Dziękujemy w imieniu własnym i dzieci.

Skip to content