Spektakl „Jaki Taki” teatru lalek „Arlekin”

Dom Kultury w Zwoleniu, zaprasza na spektakl teatralny pt. JAKI TAKI w reżyserii Jarosława Figury, który odbędzie się  16 lutego  o godzinie 1000 i 1200 dla uczniów zwoleńskich szkół.

Spektakl zostanie również  dwukrotnie zagrany  17 lutego o godzinie 1500 oraz o 1700 dla mieszkańców Miasta i Gminy ( w związku z dużym zainteresowaniem prosimy o indywidualną rezerwację nieodpłatnych biletów telefonicznie, e-mailowo lub osobiście).

 Spektakl powstał w Teatrze Lalek ARLEKIN im. Henryka Ryla w Łodzi. Przedstawienie jest oparte na faktach z życia występującego w przedstawieniu aktora. JAKI TAKI – jest, wciąż pyta i błądząc w życiu, szuka odpowiedzi. Jak żyć i po co? Potrafi czuć i myśleć, a ciągle ulega – pokusom świata. W spektaklu występują; Kamil Witaszak i Jarosław Figura, a także lalka Vladimira Zakharova, których jest tylko kilkanaście na świecie.

Po premierze w łódzkim teatrze Łukasz Kaczyński z Dziennika Łódzkiego napisał „ To spektakl o winie i przebaczaniu, które możliwe  jest tylko, gdy jest się pogodzonym z sobą samym”.

 

Spektakl jest współfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Zwoleniu.

Galeria

Jaki Taki

autorski spektakl  Jarosława Figury

reżyseria: Jarosław Figura
muzyka: Julia Owczarek
ruch sceniczny: Ilona Gumowska

występują: Kamil Witaszak i Jarosław Figura
głos matki: Katarzyna Stanisz
premiera: Teatr Lalek Arlekin w Łodzi, 8 października 2016 r.

Spektakl o złożonych relacjach głównego bohatera z własnym ojcem , matką i licznymi kobietami, które spotkał na swojej drodze. O niemożności pełnego spełnienia w życiu. Być może nastąpi ono dopiero w kontakcie z szerokopojętym Bogiem, którego szuka. W tych poszukiwaniach, za każdym razem przeszkadza jakaś demoniczna siła, niszcząca międzyludzkie kontakty. Wrzucająca człowieka w szereg uzależnień. Przedstawienie oparte na faktach z życia występującego aktora.

JakiTaki – jest, wciąż pyta i błądząc w życiu, szuka odpowiedzi. Jak żyć i po co? Potrafi czuć i myśleć, a ciągle ulega – pokusom świata. Skąd przybyliśmy? Kim jesteśmy? I dokąd zmierzamy? Każdy z nas chciałby wiedzieć. Każdy JakiTaki. To niezbędny warunek do poczucia szczęścia. Ukrytego głęboko, we wnętrzu człowieka. Wnętrze ludzkie – wielka tajemnica. Raz nienawidzi, innym razem kocha. Dlaczego tak się dzieje? Nikt do końca nie wie. Wszyscy czuliby szczęście poznając odpowiedź. Ale najpierw, by je poczuć, trzeba się oczyścić. Wyrzucić z siebie to wszystko, co boli. Usłyszeć szepty naszego sumienia. Albo zagłuszyć. Mamy wolny wybór. Wtedy szczęście, po chwili, smakuje inaczej.

Jarosław Figura – od 25 lat aktor i dyrektor techniczny Sceny Plastycznej KUL, absolwent filologii polskiej UMCS w Lublinie i Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży PWST we Wrocławiu. Zrealizował kilkanaście spektakli premierowych Leszka Mądzika; zagrał w ponad 2000 przedstawień Sceny Plastycznej, na scenach większości krajów europejskich, a także m. in. w Australii, Kanadzie, USA, Meksyku, Brazylii, Peru, Indiach, Egipcie, Iranie, Libanie i Syrii. Reżyser i scenograf; kilkanaście spektakli autorskich i wystaw – m.in. w Muzeum Narodowym w Kielcach; w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Śladami Singera; reżyseria światła w OPT Gardzienice.

Kamil Witaszak – aktor, performer, tancerz; absolwent PWST we Wrocławiu (2010 r.); na co dzień związany z Teatrem Lalek Arlekin w Łodzi; pracował w teatrze lalkowym w Cieszynie (Tesinskie Divadlo), w Cyrku Ocelot; czynnie zajmuje się tańcem kontakt – improwizacja; zaczynał przygodę z teatrem w teatrze ulicznym (Teatr Wodzisławskiej Ulicy); współpracował z Teatrem Polskim i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Skip to content