MODMZ na Balkan Folk Fest 2017

Galeria

W dniach 13-21 sierpnia Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia przebywała w Bułgarii, gdzie uczestniczyła w 23 edycji Festiwalu Balkan Folk Fest.

Festiwal ten – trwający od czerwca do września jest miejscem spotkania kultur z różnych zakątków Europy. Na scenie można podziwiać występy chóralne, zespoły ludowe, orkiestry dęte, pokazy tańców narodowych. Na festiwal wyjechała 45 osobowa grupa pod okiem dyrygenta Piotra Bąbolewskiego, instruktora musztry Tomasza Chwalińskiego  i instruktora nauki gry na instrumentach dętych Tomasza Chowiery promowała po raz kolejny nasz region i nasze miasto. Orkiestra zamieszkała w Złotych Piaskach – najpopularniejszym kurorcie Bułgarii, położonym nad Morzem Czarnym.

 W ramach Festiwalu Orkiestra występowała dwukrotnie. W czwartek 17 sierpnia wspólnie z 3 orkiestrami (również z Polski) odbył się przemarsz po ulicach Warny prowadzony przez naszą Orkiestrę, którego zwieńczeniem był występ każdego z zespołów na placu przed miejscową Operą. Drugi raz Orkiestra koncertowała 19 sierpnia na scenie  Warneńskiego Centrum Kongresowego. Jak zawsze zaprezentowała swój program z wielką gracją zyskując sympatię widowni.

Oprócz występów festiwalowych  Orkiestra Miała także okazję do wycieczek po Bułgarskim wybrzeżu. Zobaczyliśmy Nessebar  –  antyczne  miasto zwane „Perłą Bułgarii”, skalisty Przylądek Kaliakra z którym związanych jest kilka legend, Monastyr Aładża – wykuty w wysokiej na 30 metrów wapiennej skale oraz pokazy umiejętności delfinów w Delfinarium w Warnie. Pobyt umilały także codzienne wyjścia na pobliską plażę  oraz wieczorne integracyjne dyskoteki  w hotelu, przy muzyce z różnych krajów.

Do Zwolenia wszyscy wrócili zdrowi, szczęśliwi i znów bogatsi o kolejne doświadczenia artystyczne.  Możliwość uczestnictwa w imprezie o charakterze międzynarodowym pozwala nie tylko poznać kulturę i obyczaje innych państw, lecz także daje możliwość wymiany doświadczeń, które można wykorzystać w dalszej działalności Zwoleńskiej Orkiestry.

TC

Skip to content