Jarmark kultury

GALERIA

Zabawa pod chmurką, czyli II Jarmark Kultury.

W niedzielę, 13 sierpnia został zorganizowany przez Dom Kultury w Zwoleniu we współpracy z Grupą Kobiet Kreatywnych II Jarmark Kultury.

Impreza zaczęła się punktualnie o godzinie 11:00. Pomimo nieprzyjaznej aury pogodowej na Placu Kochanowskiego pojawiło się wiele osób.  W Parku Miejskim zostały rozstawione stragany m.in. ze smakołykami, od których uginały się stoiska- o co zadbał zespół „Piątkowy Stok”. Można było spróbować wiele pyszności: pazibrodę- przygotowaną z utłuczonych gotowanych ziemniaków zmieszanych z ugotowaną kapustą kiszoną, paszteciki, ogórki kiszone, chleb ze smalcem, sałatkę po żydowsku, oponki, różyczki z jabłkami, kompot owocowy oraz różnego rodzaju ciasta. Ciuchowisko- to kolejny punkt, przy którym warto było się zatrzymać i nabyć odzież za niewielką opłatą. W trakcie trwania festynu można było podziwiać piękne rękodzieła. W międzyczasie także najmłodsi mogli znaleźć coś dla siebie. Z myślą o nich były zorganizowane zabawy sportowe, zajęcia plastyczne oraz zajęcia z animatorkami z Krainy Zabawy- Fantazja.

Kolejnym punktem programu był konkurs o bezpieczeństwie w ruchu drogowym zorganizowany we współpracy z WORD Radom, w którym do zdobycia były niezwykle atrakcyjne nagrody: kamerki sportowe, liczniki rowerowe, elementy odblaskowe, kaski ochronne. Nagrody zostały ufundowane przez WORD Radom. Konkurs składał się z dwóch części- teoretycznej i praktycznej. Teoria polegała na rozwiązaniu testu, praktyka zaś na przejeździe na rowerze slalomem między pachołkami. W skład komisji oceniającej wchodzili: Marek Kwapisiewicz- instruktor jazdy, Małgorzata Woźniak- z Forum Młodych Ludowców oraz Włodzimierz Kabus- zastępca Burmistrza. W czasie przerwy na ogłoszenie wyników odbyła się zabawa taneczna. Komisja po krótkiej naradzie oraz sprawdzeniu części teoretycznej podjęła decyzję. Było ex aequo kilka miejsc pierwszych, drugich i trzecich. Troje uczestników zostało wyróżnionych. Tym, którym się nie powiodło dostali nagrody pocieszenia.

W czasie imprezy dzieci mogły skorzystać z jazdy na kucyku, nauczyć się chodzić na szczudłach czy zagrać na ciekawych instrumentach.  Organizatorzy zabrali uczestników festynu w gorące klimaty latino z nauką podstawowych kroków.

II Jarmark Kultury miał także cel charytatywny . W trakcie odbyła się zbiórka pieniędzy na wózek dla Karoliny Bednarczyk przy współpracy Fundacji „Follow me”.

Znalazło się również coś dla kinomaniaków. O godzinie 16:00 dzieci mogły obejrzeć bajkę pt. „Spirited Away” w kinie „Świt” oraz film „Scott Pilgrim kontra świat”.

Prawdziwe szaleństwo zaczęło się, gdy na scenę wkroczył DJ Piotr Stępień, który zabawiał publiczność najnowszymi hitami. Gwiazdą wieczoru był zespół „Imperium”, który autentycznie sam tworzy własne piosenki (muzykę, teksty, aranżacje).  Na samym początku koncertu artyści zaprezentowali najbardziej znany utwór, czyli „ Żółte tulipany”. Tańcom i wspólnym śpiewom nie było końca.

Magdalena Marszałek,

praktykantka Domu Kultury w Zwoleniu,

studentka na UMCS’ie w Lublinie.

Skip to content