Nie taka sztuka straszna

Galeria

W piątek, 4 sierpnia nad Zalewem w Zwoleniu Dom Kultury zorganizował plenerowe warsztaty plastyczne.

Zajęcia poprawdziła Aleksandra Szczepanik- Szałas, nauczycielka w Liceum Plastycznym  im. Józefa Brandta w Radomiu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na wydziale Malarstwa. Swój warsztat kształtuje w pracowni malarstwa prof. Adama Brickena oraz w pracowni rysunku prof. Bogusławy Bortnik-Morajdy.

Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas plenerowych warsztatów plastycznych.

Punktualnie o godz.11:00 na miejscu pojawiło się dużo dzieci, które już nie mogły się doczekać rozpoczęcia warsztatów. Po rozłożeniu dużych, białych prześcieradeł- na których miały powstać prace- dzieci musiały podzielić się na grupy. Maluchy otrzymały farby i pędzle. Następnie każda grupa musiała wybrać osobę, która miała się położyć na prześcieradle, natomiast pozostali musieli ją odrysować. Dzieci wylosowały karteczki, na których było zapisane to, co mają namalować- góry, morze, jezioro, las- miejsca, w których można spędzić wakacje. Ich kolejnym zadaniem było wkomponowanie odrysowanej postaci w krajobraz gór, jeziora itp. Artystka doradzała maluchom jakich technik mają używać, aby ich prace były ciekawsze. W niektóre prace dzieci zaangażowali się nawet i ich rodzice. Po skończeniu dzieła dzieci odbijały swoje dłonie na płótnie i podpisywały się.  Znalazł się czas również na wspólne zdjęcia małych artystów z ich pracami. Na koniec zajęć dzieci otrzymały książki na temat zdrowego odżywiania się oraz kilka wskazówek- jak kupować, aby jedzenie się nie marnowało.

Wszystkie prace zostały zawieszone w Parku Miejskim – na Placu Kochanowskiego.

Na zajęcia przybyła Burmistrz Zwolenia- Bogusława Jaworska oraz Zastępca Burmistrza- Włodzimierz Kabus.

 

                                                                                                                Magdalena Marszałek

 

 

Skip to content