GALERIA
Protokół
W tym roku dopiero 19 maja odbyły się VII Teatrałki Zwoleńskie. Trzynaście teatrów z przedszkoli , podstawówek , gimnazjów i około 200 młodych amatorów Melpomeny prezentowało w trzech kategoriach swoje talenty na scenie widowiskowej Domu Kultury w Zwoleniu.
Tegoroczny przegląd oceniała komisja w składzie Adolf Krzemiński folklorysta, prezes Stowarzyszenia Kultury Teatralnej, Anna Chołuj nauczycielka muzyki w Społecznym Ognisku Muzycznym i Agnieszka Kołdej przedstawicielka ds. Prasowo- Informacyjnych Komendy Powiatowej w Zwoleniu.
W kategorii przedszkola i zerówki jury najwyżej oceniło przezabawną sztukę „Nie ma tego złego” przygotowaną przez Wiolettę Wątorską. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Zwoleniu rozbawiły starszą i młodszą widownię pełnym humoru i dowcipu spektaklem. Nagroda aktorska przyznana została Marcelinie Cieślakowskiej za rolę Baby Jagi.
Iskierki z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu w tym roku zaprezentowały pełen pięknej scenografii i kostiumów spektakl „Kot w butach” , który wyreżyserowała pani Anna Kuc.
Wyróżnienie otrzymał „Jaś i Małgosia” zagrany przez Maluchy – Zuchy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku a dzieci przygotowały panie Justyna Drąg i Emilia Stanios.
Jako pierwsza w drugiej kategorii zagrała grupa Smerfy z Domu Kultury w Zwoleniu. Spektakl zdobył pierwsze miejsce „Wąż…” mówiący o sprawach niezwykle ważnych: przyjaźni, pomagającej rozwiązać najtrudniejsze sprawy i o bezcennej inności, która czyni z nas istoty jedyne w swoim rodzaju. Grupę przygotowała Ewa Bulzacka.
Prezentacja „W krainie Smerfów” zagrana przez teatr Oaza z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu przygotowany przez Halinę Borowską otrzymała wyróżnienie.
Przyszła kolej na kategorię trzecią w której komisja przyznała I miejsce Teatrowi Wyobraźni z Publicznej Szkoły w Sycynie za spektakl „Tato”. Jednocześnie grupa nagrodzona została statuetką Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu za treści o profilaktyce społecznej. Z uczniami pracował duet aktorsko- nauczycielski Martyna i Bartosz Pietrzyk.
Do konkursu w tej kategorii przystąpił teatr Bim- Bom z Lipskiego Centrum Kultury przygotowany przez instruktorkę Kamilę Łepecką. Komisja przyznała gościom prezentującym „Tomcia Paluszka” zaszczytne drugie miejsce.
Teatr Sensacji Alibi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku ze sztuką „Torebka, czyli nieoczekiwana zmiana miejsc” uplasował się na trzecim miejscu. Grupę przygotowały panie Marzena Morgaś – Kunert i Monika Modrzejewska – Genca.
A wyróżnienie w tej kategorii otrzymała grupa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabowie „10 Smutków i Jeden Uśmiech” ze sztuką „Kochajmy się” biorąca udział po raz pierwszy w konkursie i występująca już po raz szósty Grupa .Pl z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie ze spektaklem „Mały książę jest wśród nas”.
W przedziale młodzieżowym triumfy święcił teatr Talento ze Zwoleńskiego Domu Kultury ze spektaklem „Barańczak” przedstawiający poetycką zabawę ukazującą wizje pozornego nieładu we wszechświecie i rolę jednostki w rzeczywistości. Wizje te wyreżyserowała Ewa Bulzacka.
Nagrodzone wyróżnieniem zostały dwa teatry Projekt z Publicznego Gimnazjum im. K. Kochanowskiego i teatr Dzień za Dniem z Lipskiego Centrum Kultury.
Starosta Zwoleński – Waldemar Urbański ufundował artystyczne statuetki dla najlepszych teatrów, a Burmistrz Zwolenia – Bogusława Jaworska dla wszystkich młodych adeptów Melpomeny upominki, Dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska serdecznie podziękowała aktorom – amatorom za zaprezentowane spektakle, pełne wrażeń i emocji, pomysłowości, często również dowcipu.
Ewa Bulzacka