VII Teatrałki

GALERIA

Protokół

W tym roku  dopiero 19 maja odbyły się VII Teatrałki Zwoleńskie. Trzynaście teatrów z przedszkoli , podstawówek ,  gimnazjów i około 200 młodych amatorów Melpomeny prezentowało  w trzech kategoriach swoje talenty na scenie widowiskowej Domu Kultury w Zwoleniu.

Tegoroczny przegląd oceniała komisja  w składzie  Adolf Krzemiński   folklorysta, prezes Stowarzyszenia Kultury Teatralnej, Anna Chołuj nauczycielka muzyki w Społecznym Ognisku Muzycznym i Agnieszka Kołdej przedstawicielka  ds. Prasowo- Informacyjnych  Komendy Powiatowej   w Zwoleniu.

W kategorii przedszkola i zerówki  jury najwyżej oceniło przezabawną sztukę „Nie ma tego złego” przygotowaną przez Wiolettę Wątorską. Dzieci  z Niepublicznego Przedszkola w Zwoleniu rozbawiły starszą i młodszą widownię pełnym  humoru i dowcipu spektaklem. Nagroda aktorska przyznana została Marcelinie Cieślakowskiej za rolę Baby Jagi.

Iskierki  z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu w tym roku zaprezentowały pełen pięknej scenografii i kostiumów spektakl  „Kot w butach” , który wyreżyserowała pani Anna Kuc.

Wyróżnienie otrzymał „Jaś i Małgosia” zagrany przez Maluchy – Zuchy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku a dzieci przygotowały panie  Justyna Drąg i Emilia Stanios.

Jako pierwsza w drugiej  kategorii  zagrała grupa  Smerfy z Domu Kultury w Zwoleniu. Spektakl zdobył pierwsze miejsce „Wąż…” mówiący o sprawach  niezwykle ważnych: przyjaźni, pomagającej rozwiązać najtrudniejsze sprawy i o bezcennej inności, która czyni z nas istoty jedyne w swoim rodzaju. Grupę przygotowała Ewa Bulzacka.

Prezentacja „W krainie Smerfów”  zagrana przez  teatr Oaza z  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły  w Zwoleniu przygotowany przez Halinę Borowską otrzymała wyróżnienie.

Przyszła kolej na kategorię  trzecią w której komisja przyznała I miejsce Teatrowi Wyobraźni z Publicznej Szkoły w Sycynie za spektakl „Tato”. Jednocześnie grupa nagrodzona została statuetką Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu za treści o profilaktyce społecznej. Z uczniami pracował duet aktorsko- nauczycielski Martyna i Bartosz Pietrzyk.

Do konkursu w tej kategorii  przystąpił teatr Bim- Bom z Lipskiego Centrum Kultury przygotowany przez instruktorkę Kamilę Łepecką. Komisja przyznała gościom prezentującym „Tomcia Paluszka” zaszczytne  drugie miejsce.

Teatr Sensacji Alibi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku ze sztuką „Torebka, czyli nieoczekiwana zmiana miejsc” uplasował się na trzecim miejscu. Grupę przygotowały panie Marzena Morgaś – Kunert i Monika Modrzejewska – Genca.

A wyróżnienie w tej kategorii otrzymała grupa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabowie „10 Smutków i Jeden Uśmiech” ze sztuką „Kochajmy się” biorąca udział po raz pierwszy w konkursie  i występująca już po raz szósty  Grupa .Pl z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie  ze spektaklem „Mały książę jest wśród nas”.

W przedziale młodzieżowym triumfy święcił teatr Talento  ze Zwoleńskiego Domu  Kultury ze spektaklem „Barańczak” przedstawiający poetycką zabawę ukazującą wizje pozornego nieładu we wszechświecie i rolę jednostki w rzeczywistości. Wizje te wyreżyserowała Ewa Bulzacka.

Nagrodzone wyróżnieniem zostały dwa teatry Projekt z Publicznego Gimnazjum im. K. Kochanowskiego  i teatr Dzień za Dniem z Lipskiego Centrum Kultury.

Starosta Zwoleński – Waldemar Urbański  ufundował artystyczne  statuetki  dla najlepszych teatrów, a Burmistrz Zwolenia – Bogusława Jaworska dla wszystkich młodych adeptów Melpomeny upominki, Dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska serdecznie podziękowała aktorom – amatorom   za zaprezentowane spektakle, pełne wrażeń i emocji,  pomysłowości, często również dowcipu.

Ewa Bulzacka

Skip to content