Przegląd Twórczości Dziecięcej „Dzieci-Dzieciom”

GALERIA

  XIV Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej „Dzieci-Dzieciom” – 10.05.2017r.

     Śpiewy i wspaniałe tańce rozbrzmiewały w środę 10 maja 2017r. w murach zwoleńskiego kina „Świt”. Była to już XIV edycja Powiatowego Przeglądu Twórczości Dziecięcej „Dzieci-Dzieciom”. Impreza jest organizowana  corocznie przez Publiczne Przedszkole Nr 1 w Zwoleniu oraz Dom Kultury w Zwoleniu.

     Piękne układy taneczne oraz piosenki  do różnorodnej muzyki  zaprezentowały  w tym roku przedszkolaki z 11 placówek naszego powiatu. 

     Patronat honorowy nad tegorocznym przeglądem objęli:
Pan Waldemar Urbański – Starosta Zwoleński
Pani Bogusława Jaworska – Burmistrz Zwolenia
Pani Teresa Pancerz-Pyrka – Wójt Gminy Kazanów
Pan Marian Kuś – Wójt Gminy Przyłęk
Pan Tomasz Adamiec – Wójt Gminy Policzna

     Zgromadzonych gości serdecznie powitały: dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu p. Małgorzata Krok oraz dyrektor Domu Kultury p. Natalia Anna Wieczerzyńska. Wśród nich byli: burmistrz Zwolenia p. Bogusława Jaworska, która dokonała oficjalnego otwarcia przeglądu oraz p. Elżbieta Wargacka – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, p. Ewa Kulińska dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu, p. Wiesława Sałek – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Zwoleniu, p. Elżbieta Nowakowska – Przewodnicząca Społecznej Rady Programowej Domu Kultury w Zwoleniu, p. Renata Jakubowska – pracownik Nadleśnictwa Zwoleń, nauczyciele – opiekunowie grup, licznie zgromadzeni rodzice oraz oczywiście najmłodsi wykonawcy – dzieci w wieku 3-6 lat.
Obecni byli również sponsorzy, dzięki którym można było ufundować nagrody oraz lokalne media.

    Po powitaniach nastąpiła prezentacja poszczególnych grup. Przed publicznością wystąpiło 25 zespołów tanecznych w pięknych  kolorowych strojach odpowiednio dobranych do prezentowanego tańca. Widzowie obejrzeli zróżnicowane tańce. Wśród nich były tańce ludowe, dyskotekowe oraz narodowe. Poszczególne występy dzieci nagradzane były gromkimi brawami, dyplomami  oraz nagrodami wręczanymi przez zaproszonych gości.

     Występom przyglądało się jury w składzie:  p. Edyta Jargot – Kierownik Referatu Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zwoleń, p. Ewa Bulzacka – Instruktor Teatru Domu Kultury w Zwoleniu oraz p. Małgorzata Ciechanowska – Doradca Metodyczny Nauczycieli Wychowania  Przedszkolnego.

     Po obejrzeniu i wysłuchaniu przygotowanych programów artystycznych jury podziękowało wszystkim dzieciom i opiekunom za piękne występy podkreślając bardzo wysoki poziom artystyczny tegorocznych prezentacji i postanowiło przyznać wyróżnienia następującym zespołom:

  1. Niepublicznemu Przedszkolu „Słoneczko” w Zwoleniu za taniec „Laleczka z saskiej porcelany” przygotowany przez p. Justynę Cieloch i Agnieszkę Markowską oraz taniec z chustami do piosenki „There You’ll Be” przygotowany przez p. Wiolettę Wątorską i p. Katarzynę Cieślakowską.
  2. Publicznemu Przedszkolu Nr 1 w Zwoleniu za „Taniec cygański” przygotowany przez p. Annę Kuc, „Walc kryształowy” przygotowany przez p. Agnieszkę Piekarz oraz taniec „Zorba” przygotowany przez p. Edytę Chołuj.
  3. Publicznej Szkole Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Zwoleniu za „Taniec afrykański” przygotowany przez p. Małgorzatę Kutyłę i p. Marię Urszulę Bronisz – Dąbrowską oraz za inscenizację muzyczną do utworu ludowego „Wieziemy kogucika” przygotowaną przez p. Marzenę Śmietankę i p. Marię Urszulę Bronisz – Dąbrowską.
  4. Publicznej Szkole Podstawowej z Mszadli Starej za układ taneczny do piosenki „A gdy pada deszcz zielony” przygotowany przez p. Małgorzatę Jaworską, Publicznej Szkole Podstawowej z Babina za układ taneczny do piosenki „Gwiazdeczki” przygotowany przez p. Annę Hołuj.
  5. Publicznemu Przedszkolu z Kazanowa za „Taniec Pszczółki Mai” przygotowany przez p. Wioletę Kupidurę, Publicznej Szkole Podstawowej w Kazanowie za taniec „Przepisowy ruch drogowy” przygotowany przez p. Elżbietę Szymańską oraz polonez do muzyki z „Pana Tadeusza” przygotowany przez p. Justynę Frączek.

     Przepięknie wystąpiły również najmłodsze dzieci z naszego przedszkola – maluchy z oddziału I dostarczając wiele wzruszeń swoim rodzicom. Dzieci pod opieką wychowawczyni p. Anny Soleckiej zaprezentowały się w układzie tanecznym do piosenki „Wesoła zabawa”.

     Wspaniale zatańczyły również dzieci 4-letnie z oddziału II, które pod kierunkiem wychowawczyni p. Iwony Mendel przygotowały taniec do utworu ludowego „Depce konik”.

     Na zakończenie gratulacje i podziękowania za tak piękne występy małym artystom i wyrazy uznania dla nauczycieli oraz organizatorom przekazała również p. Bogusława Jaworska burmistrz Zwolenia.

     Sponsorami tegorocznego przeglądu byli: Bogusława Jaworska – Burmistrz Zwolenia, Waldemar Urbański – Starosta Zwoleński, Teresa Pancerz-Pyrka – Wójt Gminy Kazanów, Marian Kuś – Wójt Gminy Przyłęk, Tomasz Adamiec – Wójt Gminy Policzna, Sławomir Okoń – Nadleśniczy Nadleśnictwa  Zwoleń, Bank Spółdzielczy w Zwoleniu, Ilona Skupień – „Giga Komputer”, Paweł Olejarz – „Insura Partner”, Edyta i Adam Galbarczyk – Dom pogrzebowy „Ades”, Tomasz i Piotr Warchoł – TP. SC., Stanisław Bilski – „Beybil”, Anna i Rafał Tomczyk – kwiaciarnia „Magnolia” oraz Anna i Paweł Kornak – Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe.

     Przebieg tegorocznych prezentacji programów artystycznych w wykonaniu dzieci przygotowanych przez nauczycieli z poszczególnych placówek poprowadziła p. Małgorzata Pawlik – Paduch – nauczycielka Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu.

W przygotowanie XIV Powiatowego Przeglądu Twórczości Dziecięcej „Dzieci-Dzieciom” zaangażowali się wszyscy pracownicy Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu we współpracy z Domem Kultury w Zwoleniu.

Źródło:  www.zwolenprzedszkolenr1 .republika.pl
Skip to content