Otwarcie wystawy ZPAP

GALERIA

26 WYSTAWA OKRĘGU RADOMSKIEGO ZPAP

7 marca br. w Galerii Plastyki i Fotografii Domu Kultury odbyła się prezentacja wernisażu 26 wystawy Okręgu Radomskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. O dorobku twórczym artystów biorących udział w wystawie                 i działalności ZPAP Okręgu mówił jego prezes – Janusz Popławski, któremu         w imieniu władz naszego miasta podziękował jego sekretarz – Jan Nowakowski   i dyrektor DK – Anna Natalia Wieczerzyńska. Na wystawie zaprezentowanych zostało 45 prac 25 artystów, wypowiadających się w różnych technikach, min; malarstwo olejne, ikona, grafika. Najczęściej podejmowane tematy to; portret, pejzaż, kwiaty. Ciekawie prezentują się ikony pisane przez ks. Stanisława Drąga. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta.

Waldemar Gołdziński

Skip to content