Wycieczka do Pacanowa

Galeria

Dom Kultury w Zwoleniu w ramach ferii zimowych 15 lutego zorganizował dla dzieci wycieczkę do Pacanowa. Celem podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka, w tym wystawy „Bajkowy świat”, która utrzymana jest w charakterze interaktywnej zabawy pobudzającej wyobraźnię .

Zwiedzanie dzieci rozpoczęły na  Zaczarowanym Dworcu Koziołka Matołka, a  następnie za sprawą magicznego pociągu maluchy znalazły się w Czarodziejskim Ogrodzie, do którego wcześniej musiały znaleźć klucz. Ogród z wielkimi i bajecznie kolorowymi roślinami zrobił niemałe wrażenie. Bajkowa podróż to jedna wielka przygoda, w której pośrednikiem między światem bajek a rzeczywistością byli bajkowi przewodnicy. Następnie zwiedzający przeszli do kolejnych pomieszczeń, gdzie czekały na nich różne przygody i wyzwania. Po drodze mijali między innymi skały strachu, w których zatopiony jest smok. Następnie dzieci dotarły do  Skarbnicy Bajek- lustrzanej komnaty, w której na bajkowych filarach umieszczono szklane kule. Dzięki dobremu zastosowaniu luster, ciekawemu oświetleniu oraz dodatkowym efektom w postaci pary wodnej osiągnięto niezwykle ciekawy efekt, który budził podziw wśród maluchów. W niezwykłej krainie oprócz słynnego Koziołka Matołka można było spotkać skrzaty, smoki oraz inne znane bajkowe postacie. Dużym zainteresowaniem cieszył się oczywiście Koziołek Matołek, z którym dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia. Była też okazja obejrzenia w sali kinowej filmu  z przygodami Koziołka Matołka. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach, których celem była nauka robienia lodów przy udziale azotu ciekłego. Duże zainteresowanie budził także spektakl pt. „Mała  Syrenka” w Teatrze Małym. Po inscenizacji dzieci uczestniczyły w krótkiej prelekcji o teatrze lalkowym- oglądały lalki, poznały tajniki ich działania.

Aż trudno wprost uwierzyć, że w tym jednym miejscu można było przeżyć i zobaczyć tak wiele. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do domu.

Skip to content