Eliminacje do XVII Festiwalu Pieśni Patriotycznej

GALERIA

 

19 listopada w sali widowiskowej kina Świt odbyły się Eliminacje do XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni – Piosenki Patriotycznej – Ludowej i Tańca Ludowego na których zaprezentowały się zespoły i soliści (26 podmiotów – 128 osób) z 17 powiatów i 4 województw. Organizatorem eliminacji jest Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowo-Estradowe „KONAR”, a od 4 lat współorganizatorem i gospodarzem Dom Kultury w Zwoleniu.

Wykonawców oceniała komisja artystyczna w której zasiedli: przewodniczący komisji Jacek Henryk Bolek – muzykolog i krytyk muzyczny, Michał Bolek – muzyk instrumentalista, kpt. Sławomir Ćwiek – Kapelmistrz, dowódca Orkiestry Wojskowej w Radomiu, kpt. Karol Dudzic WKU Radom i nadkom. Ireneusz Piasek z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu. Komisja przyznała najlepszym wykonawcom w poszczególnych kategoriach puchary, statuetkę, dyplomy i nominacje. Puchar Starosty Zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego za najlepszy głos na eliminacjach otrzymała Aleksandra Małek z Janowa Lubelskiego. Puchar ufundowany przez Panią Bogusławę Jaworską Burmistrz Zwolenia za najznakomitszy głos przyznany został Agacie Zając z Puław. Statuetkę za perfekcyjny głos ufundowaną przez Natalię Annę Wieczerzyńską Dyrektora Domu Kultury w Zwoleniu komisja przyznała Dorocie Bobas z Mirca. Ponadto na eliminacjach I miejsca zdobyli Sandra Foder z Radomia, Joanna Tęcza ze Zwolenia, Zespół Wokalny TRIOLKI z Mszany Górnej i Zespół OSINIANKI z Mierzca.

Najlepsi wykonawcy otrzymali nominacje do kolejnego etapu konkursu.

Nagrody najlepszym  artystom  wręczali: Wicestarosta  Zwoleński Arkadiusz Sulima, Przewodniczący Rady Powiatu Edward Rybak, za-ca  Burmistrza Zwolenia Włodzimierz Kabus.  Miasto Zwoleń i Dom Kultury reprezentowali w różnych kategoriach min.: Dziecięca Grupa Folklorystyczno Rytmiczna, która zdobyła III miejsce, Grupa Artystyczna ZUTW  – II miejsce, Zespół Wokalny 360 – II miejsce. W ocenie jurorów wykonawcy eliminacji  prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny.

Skip to content