Warsztaty „Niewidomi są wśród nas”

Galeria

Niełatwo osobie niewidomej żyć w świecie ludzi widzących. W świecie nieprzyjaznym, napawającym lękiem, dającym poczucie odrzucenia, osamotnienia i inności. Droga poznawana przez ilość zrobionych kroków i strach, towarzyszący każdemu z nich. Sytuacje towarzyskie, będące powodem kompromitacji i obawa przed litością. A co to znaczy tak naprawdę widzieć?

Któż z nas nie lubi poczuć swobody, choć na moment uciec od zgiełku i pośpiechu współczesnego życia. Przenieść się na krótką chwilę za miasto, podziwiać piękno przyrody i otaczających nas krajobrazów. Dla osób w pełni sprawnych nie stanowi to problemu. O każdej porze można wsiąść na rower, lub do samochodu i wyjechać gdzieś za miasto. Osoby z dysfunkcją wzroku nie mają takich możliwości swobodnego spędzania czasu. Ich aktywność w większości przypadków jest uzależniona od pomocy życzliwych ludzi.

Pani Maria Wilkiewicz – osoba niedowidząca 7 października  spotkała się z trzecimi klasami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Domu Kultury, aby opowiedzieć o funkcjonowaniu osób niewidomych. Zademonstrowała chodzenie z laską, pokazała tabliczkę Brajla , kartki książki dla niewidomych. Uczniowie z ogromną ciekawością uczestniczyli w spotkaniu zadając mnóstwo pytań.

Skip to content