VI Teatrałki – 29 Kwietnia

GALERIA
PROTOKÓŁ JURY

Ostatnie dni kwietnia wpisały się już na stałe w kalendarz imprez kulturalnych Domu Kultury w Zwoleniu jako święto teatru w naszym regionie. W tym roku po raz szósty młodzi amatorzy Melpomeny zaprezentowali swoje talenty na scenie widowiskowej Domu Kultury. Radosne święto trwało aż dwa dni i wzięło w nim udział 16 teatrów i 200 aktorów z przedszkoli , podstawówek i gimnazjów.

Pierwszy dzień to tryumfy dla młodzieżowej grupy Talento z DK w Zwoleniu za spektakl „Moje istnienie” w reżyserii Ewy Bulzackiej, drugie miejsce  dla  teatru Stryki z Publicznego Gimnazjum w Strykowicach Górnych za spektakl „Lustra” wyreżyserowany przez Anetę Pyrgiel – polonistkę tejże szkoły. Trzecie miejsce komisja przyznała Kamili Łepeckiej z Lipskiego Centrum Kultury za przygotowanie spektaklu „Królowa Śniegu” wystawionego przez teatr „Dzień za Dniem”.

W kategorii klas IV- VI dwa spektakle otrzymały ex aequo  pierwsze miejsca. Teatr Happy z Domu Kultury za spektakl „Pręcik” i Teatr Wyobraźni z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie przygotowany przez Martynę Pietrzyk, który  zaprezentował sztukę „Oni” – nagrodzony został  statuetką Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu. Trzecie miejsce komisja przyznała teatrowi Grupa.Pl  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie za spektakl „Moralność Pani Dulskiej” przygotowany przez Annę Górską.

W tej kategorii Amelia Gołda otrzymała  nagrodę aktorską za monodram „Marna egzystencja” , Oliwia Dubil  zdobyła wyróżnienie za teatr jednego aktora w spektaklu „Ach, damą być”. Uczennice przygotowała Wioleta Skorek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Zwoleniu.

Komisja doceniła  role aktorskie  Bartosza Bednarczyka z Sycyńskiego Teatru Wyobraźni i Natalki Węzickiej – „budzika” z teatru Happy.

            Drugi dzień przeglądu to popisy najmłodszych aktorów- amatorów , dla których  teatr jest codziennością. Ich świat to wyobraźnia , nauka i zabawa, która może być teatrem.

W kategorii przedszkola i klasy 0 z ogromną radością i okrzykami przyjęto werdykt jury dla najlepszego spektaklu pt. „Brzydkie Kaczątko” wyreżyserowanego przez panią Małgorzatę Pawlik – Paduch, który  zaprezentowały Cichciaki  z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu.  Drugie miejsce zdobyły Smerfiki z Publicznej Szkoły Podstawowej w  Kowalkowie za przedstawienie „Czerwony Kapturek” . Przy czym rola Czerwonego Kapturka odtwarzana przez Kalinkę Żak została dodatkowo nagrodzona. Spektakl przygotowała Teresa Kowalczyk.

Do konkursu  w  kategorii klasy I – III przystąpiło sześć  teatrzyków.

Najwyżej komisja oceniła „Pstryka” z Domu Kultury w Zwoleniu za ciekawą formę teatralną i układy taneczne w wykonaniu dzieci z teatru Smerfy.

Na drugim miejscu uplasował się  teatr Wesoła Gromada z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie z  „Kozuchą Kłamczuchą” przygotowany przez Martynę Pietrzyk i Elżbietę Marek. A odtwórczyni głównej roli Julia Drążyk otrzymała nagrodę aktorską.

„Wróżki” zagrane przez Wesołą Gromadkę z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu przygotowane  przez Agatę Dmuchowską otrzymały trzecie miejsce.

VI Teatrałki oceniało jury w składzie Marzena Odzimek Jarosińska – aktorka, reżyser , Anna Chołuj – nauczyciel muzyki w Społecznym Ognisku Muzycznym, Elżbieta Nowakowska – przewodnicząca Społecznej Rady Programowej  i Agnieszka Kołdej inspektor Zespołu do Spraw Nieletnich Komendy Powiatowej w Zwoleniu.

Pani Bogusława Jaworska – Burmistrz Zwolenia ufundowała słodycze dla najmłodszych aktorów  a Starosta Zwoleński – Waldemar Urbański  ramki do dyplomików dla wszystkich uczestników przeglądu. Statuetki i nagrody ufundował  Dom Kultury.

  Dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska serdecznie podziękowała młodym adeptom Melpomeny   za zaprezentowane  spektakle,  które podczas VI Teatrałek  stały się niezapomnianą zabawą połączoną z kreatywną wyobraźnią i niepowtarzalną aktywną  szansą  w kontakcie z drugim człowiekiem.

                                                                                                                    Ewa Bulzacka

Skip to content