Wystawa Marleny i Andrzeja Zielińskich

GALERIA

W piątkowe popołudnie 08 kwietnia w Galerii Fotografii i Plastyki otwarta została wystawa malarstwa i rzeźby Marleny i Andrzeja Zielińskich. Oficjalnego otwarcia dokonał Włodzimierz Kabus z-ca Burmistrza Zwolenia. Wystawę zaaranżował Waldemar Godziński inst. plastyki DK. W wernisażu wystawy uczestniczyli: przedstawiciele stowarzyszeń artystycznych z Kozienic i Zwolenia, organizacji pozarządowych, dyrektorzy szkół i placówek kultury, artyści i sympatycy sztuki, których na wstępie przywitała – gospodarz placówki dyr. N. Anna Wieczerzyńska.

Marlena Zielińskapochodzi ze Skarżyska-Kamiennej. Malarstwem zajmuje się od 2003 roku. Od 2008 roku należy do kozienickich stowarzyszeń „Galeria” oraz „Vena”, a od 2015 roku została przyjęta do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Jej twórczy dorobek stanowią wystawy indywidualne oraz zbiorowe. Swoje prace prezentowała także na różnych imprezach kulturalnych. Wiele spośród jej prac znalazło się w licznych kolekcjach prywatnych.

Tematyka jej prac jest bardzo szeroka, począwszy od pejzaży inspirowanych regionalnym folklorem, tradycją mazowieckiej wsi, poprzez martwe natury, postacie, aż do nowoczesnych abstrakcji.

Drugą, wielką pasją Marleny Zielińskiej jest poezja. Jak sama twierdzi: „kiedy nie maluję, piszę wiersze”. Coraz chętniej prezentuje je również na wystawach malarskich.

Andrzej Zieliński – pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej.         W 1995 roku rozpoczął pracę leśnika w Nadleśnictwie Kozienice, tam również zaczęła się jego przygoda z twórczością. Pierwsze rzeźby powstały około 1996 roku. W tym czasie zaczął wykonywać także przedmioty codziennego użytku. W 2003 roku do twórczych pasji dochodzi malarstwo olejne.

Debiutuje w 2009 roku podczas wystawy w Kozienickim Domu Kultury. Bierze aktywny udział w licznych wystawach zbiorowych Grup Twórczych „Vena”, „Galeria” do których należy, a także wystawach indywidualnych
w Skarżysku – Kamiennej i Kozienicach.

Wielokrotnie uzyskiwał nagrody w konkursach w Muzeum Wsi Radomskiej, Kozienickim Domu Kultury i innych instytucjach.

Skip to content