Spotkanie noworoczne

GALERIA

28 grudnia 2015 roku  w Domu Kultury w Zwoleniu odbyło się Spotkanie Noworoczne, które rozpoczęło się  w Galerii  otwarciem  wystawy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Radomskiego.

Na wystawie prace pokazuje 13 autorów: Dariusz Stelmach, Krzysztof Mańczyński, Lena Dąbrowska, Leszek Kłos, Danuta Radzymińska, Janusz Popławski, Bożena Popławska, Dariusz Jędrasiewicz, ks, Stanisław Drąg, Longin Pinkowski, Rafał Malczewski, Jakub Strzelecki, Bartłomiej Bargiełowski. Prezentowane są prace w różnych stylach, konwencjach i technikach:  malarstwo olejne, pastela, grafika i rysunek. Artyści biorący udział w wystawie są już znani w naszym środowisku. Wielu z nich uczestniczyło w plenerach, wystawach indywidualnych i zbiorowych organizowanych przez Dom Kultury w Zwoleniu na przestrzeni ostatnich lat. Wystawę można oglądać w miesiącu styczniu 2016 roku, codziennie w godzinach pracy Domu Kultury. Otwarcie wystawy w Galerii uświetnił koncert pięknych kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu Chóru Kameralnego DK pod kierunkiem Piotra Markowskiego.

Część oficjalna spotkania odbyła się w sali widowiskowej DK. Podsumowania 2015 roku dokonali – Bogusława Jaworska  Burmistrz Zwolenia i Waldemar Urbański  Starosta Zwoleński. Działalność kulturalną przemijającego roku zaprezentowała Natalia Anna Wieczerzyńska dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu. Był to dobry moment by pochwalić się największymi osiągnięciami, a także opowiedzieć o planach na najbliższy rok.

W części artystycznej wystąpiła solistka placówki Katarzyna Jaśkiewicz. Na spotkaniu nie zabrakło też życzeń.

Skip to content