Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy Ślimak

GALERIA

W  niedzielę 5-tego lipca w Zwoleniu na Placu Kochanowskiego miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Miejski rynek zgromadził tego dnia rozbawioną widownię oraz kabarety, które walczyły o uznanie i sympatię publiczności. W naszym mieście po raz drugi odbył  się  „ Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy – ŚLIMAK 2015, jego organizatorami byli: Dom Kultury w Zwoleniu oraz Agencja Artystyczna Rob Kabaret.pl, natomiast patronat honorowy sprawowała Pani Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia. W  przeglądzie brali udział : Kabaret Trzecia Strona Medalu, Kabaret Socratiron, Cezary Sadowski – Stand up, Kabaret Nomen Omen, Mieszko Minkiewicz – Stand up, Kabaret Otako.

Występy komików oceniali  zgromadzeni na placu widzowie, oraz jury w składzie:  Robert Jaworek – przewodniczący jury, Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia, Natalia Anna Wieczerzyńska Dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu. Impreza rozpoczęła się około godziny 1800 a trwała do 2300 ,występujący przez pięć godzin bawili publiczność, niekiedy zapraszając wybranych widzów na scenę aby i oni mogli spróbować swoich sił jako współwykonawcy. Po każdym występie , a nawet skeczu na placu dało się słyszeć oklaski oraz śmiech widowni. Ten dzień umilił również występ DJ-a, Piotra Stępnia z Sycyny, który podczas przerw zabawiał zgromadzonych muzyką, wobec której nikt nie siedział obojętnie. Po  prezentacji kabaretów jury przyznało wyróżnienia: w kategorii Osobowość Kabaretowa nagrodzony został Mieszko Minkiewicz, za Najlepszą Piosenkę Kabaretową wyróżniono Cezarego Sadowskiego, Nagrodę Publiczności otrzymał Kabaret Otako. Na podium stanęli następujący wykonawcy: III miejsce  Kabaret Socratiron z Katowic, II miejsce Nomen Omen z Krakowa, na miejsce I zasłużył Kabaret Trzecia Strona Medalu również z Krakowa, natomiast nagrodę Grand Prix zdobył Kabaret Otako z Białegostoku.

Wszyscy wykonawcy stanęli na wysokości zadania zabawiając zgromadzoną publiczność swoimi autorskimi występami, widzowie odwdzięczyli się gromkimi brawami oraz okrzykami zadowolenia. Największą przecież satysfakcją dla wykonawców jest zadowolenie i uśmiechy na twarzach widowni.

Kabarety mają swoje umowne oceny różnych przeglądów w Polsce, które określają    w kategoriach „powinno się uczestniczyć, wypadałoby uczestniczyć i trzeba uczestniczyć”. Przegląd w Zwoleniu został zakwalifikowany do najwyższej kategorii „trzeba uczestniczyć!!!” i zapowiedzieli swój udział w następnym roku.

Skip to content