V Teatrałki

GALERIA

Zespół Teatralny „Biedroneczki” z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu

Zespół Teatralny „Krasnalki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janowie

Zespół Teatralny „Smerfiki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie

Zespół Teatralny „Mali Giganci” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie

Zespół Teatralny „Skrzaty” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedarczowie

 Zespół Teatralny „Wesoła Gromadka” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie

Zespół Teatralny „Ogród Sztuki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rawicy

Zespół Teatralny „Grupa.pl” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie

Zespół Teatralny  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie

Zespół Teatralny „Dzień za Dniem” z Lipskiego Centrum Kultury

Zespół Teatralny „Trzpioty” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu

Zespół Teatralny „Happy” z Domu Kultury w Zwoleniu

Zespół Teatralny „Melpomena” z Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu

Zespół Teatralny „Stryki” z Publicznego Gimnazjum w Strykowicach Górnych

Zespół Teatralny „Talento” z Domu Kultury w Zwoleniu


Występy laureatów konkursu

I nagroda w kategorii Przedszkola i klasy 0 – Zespół Teatralny „Biedroneczki” z Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu


I nagroda w kategorii klasy I-III – Zespól Teatralny Skrzaty z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedarczowie


I nagroda w kategorii Gimnazja – Zespół Teatralny „Talento” z Domu Kultury w Zwoleniu


Protokół z V Zwoleńskich Teatrałek 

28- 29 kwietnia  2015r.

Komisja w składzie:

1.Zofia Garganisz  – polonistka

2.Anna Chołuj – nauczyciel muzyki w Społecznym Ognisku Muzycznym

3 Elżbieta  Nowakowska – dyrektor  Muzeum Regionalnego w Zwoleniu

                4. Agnieszka Kołdej – inspektor Zespołu do spraw Nieletnich Komendy Powiatowej w Zwoleniu

Do konkursu przystąpiło 16 teatrów z 230 aktorami.  W pierwszym dniu przesłuchań 28 kwietnia  jury oceniło  8 teatrów w kategorii gimnazja, przedszkola i klasy I-III

Komisja przyznała :

w kategorii IV – klasy I-III gimnazjum

Dwa I miejsca : dla grupy teatralnej TALENTO z Domu Kultury w Zwoleniu za spektakl „Dziób w dziób” i  dla teatru STRYKi z Publicznego Gimnazjum w Strykowicach Górnych za przedstawienie „Zakupoholizm”.

Dwa II miejsca : dla teatru HAPPY z Domu Kultury w Zwoleniu za przedstawienie „A niech to gęś kopnie”  i dla teatru MELPOMENA  z Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu za spektakl „Naszyjnik”

w kategorii I – przedszkola i klasy O :

  1. miejsce teatrzyk        BIEDRONECZKI z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu za spektakl  „Jaś i Małgosia”.

Dwa II. Miejsca dla   teatrzyku  SMERFIKI  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie za przedstawienie „Zielony Kapturek i leśne ludki” i dla grupy teatralnej KRASNALKI za spektakl „Eko – królewna”

W tej kategorii komisja przyznała nagrodę indywidualną za kreację aktorską roli Zielonego Kapturka dla Kaliny Żak  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie.

w kategorii II –  klasy I – III

I miejsce zespól Teatralny SKRZATY z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedarczowie za przedstawienie Jaś i Małgosia”

II miejsce zespół Teatralny „MALI GIGANCI”  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie za przedstawienie „Calineczka”

W drugim  dniu przesłuchań komisja

w kategorii III – klasy  IV – VI

I miejsce – teatr DZIEŃ ZA DNIEM z Lipskiego Centrum Kultury  za spektakl „Zaklęta Góra”

 II miejsce przedstawienie ”W Akademii Pana Kleksa” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie

II miejsce grupa teatralna TRZPIOTY  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu za spektakl Smok ze smoczej jamy”

III miejsce dla grupy teatralnej GRUPA.PL z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie za spektakl „Skąpiec” .

Wyróżnienia:

Teatr WESOŁA GROMADA z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie za spektakl  „Kopciuszek”

Teatr OGRÓD SZTUKI z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rawicy za przedstawienie „Kopciuszek”

w kategorii V Teatr Jednego Aktora jury przyznało

I – miejsce dla Oliwii Dubil za spektakl „Nina”

II miejsce dla Kingi Czerniak za spektakl „Niegrzeczna dziewczynka

Nagrodę specjalną –  Statuetkę Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu otrzymał teatr STRYKI za spektakl „Zakupoholizm”.

Komisja przyznała nagrody aktorskie dla:

Martyny Kopcińskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie  za role Córki w przedstawieniu Kopciuszek

Julii Maciaszczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie za rolę Harpagona w spektaklu Skąpiec

Amelii Gołdy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu  za rolę narratora w przedstawieniu „Smok ze smoczej jamy”

Piotra Chojeckiego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie za rolę Pana Kleksa w spektaklu „W Akademii Pana Kleksa”

Wszystkie placówki otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w Teatrałkach, instruktorzy i nauczyciele podziękowania za przygotowanie sztuk teatralnych i inscenizacji. Drobne gadżety ufundował młodym aktorom Waldemar Urbański – Starosta Zwoleński

Statuetki ufundowała Bogusława Jaworska – Burmistrz Zwolenia.                        

Jury podziękowało dzieciom, młodzieży, nauczycielom, opiekunom,  rodzicom za wspólne, pełne energii Teatralne Święto, a organizatorom za pomysł i  sprawną organizację.

Na tym protokół zakończono.

 

Protokół w formacie PDF 


V Teatrałki Zwoleńskie

Ostatnie dni kwietnia wpisały się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych Domu Kultury w Zwoleniu jako święto teatru w naszym regionie. W tym roku już po raz piąty młodzi amatorzy Melpomeny zaprezentowali swoje talenty na scenie widowiskowej Domu Kultury w Zwoleniu. Radosne święto trwało aż dwa dni i wzięło w nim udział 16 teatrów i 230 aktorów z przedszkoli , podstawówek i gimnazjów. Pierwszy dzień to tryumfy dla grupy Talento z DK w Zwoleniu za spektakl „Dziób w dziób” w reżyserii Ewy Bulzackiej i ex aequo dla  teatru Stryki z Publicznego Gimnazjum w Strykowicach Górnych za spektakl „Zakupoholizm” napisany przez Anetę Pyrgiel – polonistkę tejże szkoły. Ostatnie przedstawienie zostało również nagrodzone statuetką Komendanta Powiatowego Policji – Kazimierza Wojdyły. W tej kategorii obejrzeliśmy ponadto teatr Melpomena, który tworzą   uczniowie Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu ze spektaklem „Naszyjnik” przygotowanym przez Elżbietę Chachlowską  i drugi spektakl z Domu Kultury w Zwoleniu „A niech to gęś kopnie”,   o depresji z której łatwo się uwolnić, jeśli spotka się na swojej drodze życzliwych ludzi.

Potem przyszła kolej na najmłodszych, którzy  uwielbiają odgrywać scenki teatralne, a szczególnie księżniczki i królewny. Z ogromną radością i okrzykami przyjęto werdykt jury dla najlepszego spektaklu pt. „Jaś i Małgosia” wyreżyserowanego przez panią Edytę Chołuj, który  zaprezentowały Biedroneczki  ze Zwoleńskiego Publicznego Przedszkola .  Dwa drugie miejsca –  dla Smerfików z Publicznej Szkoły Podstawowej z Kowalkowa za przedstawienie „Zielony Kapturek” i „Leśne Ludki”, przy czym rola Zielonego Kapturka odtwarzana przez Kalinkę Żak została dodatkowo nagrodzona. Spektakl przygotowała Teresa Kowalczyk. Elżbieta Nowicka i „Eko Królewna” zaprezentowana przez najmłodszych przedstawicieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Janowie zdobyła  również drugie miejsce.

Do konkursu  w  kategorii klasy I – III przystąpiły tylko dwa teatrzyki: z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie i Niedarczowie. Mali Giganci zaprezentowali  „Calineczkę”, którą przygotowały Monika Marsula i Małgorzata Ciechanowska, a Skrzaty,  którym przypadło pierwsze miejsce, zaprezentowały  nieśmiertelnego  „Jasia i Małgosię” przygotowanych przez Emilię Stanios.

Drugiego dnia tryumfy w kategorii klas IV – VI  święcił teatr Dzień za Dniem z Lipskiego Centrum Kultury spektaklem „Zaklęta Góra”. Gołym okiem widać było zgranie, pewność i obycie ze sceną aktorów-amatorów. Spektakl wyreżyserowała Kamila Łepecka, a pomysłową – symboliczną  scenografię  – Karolina Majewska – Nowak.

„Smok ze smoczej jamy” zagrany przez Trzpiotów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu przygotowany przez Wioletę Skorek i Renatę Kramarczyk uplasował się na drugim miejscu ex aequo z Publiczną Szkołą Podstawową z Babina z muzycznym widowiskiem pt. „W Akademii Pana Kleksa” wyreżyserowanym przez Justynę Kochanek. Amelka Gołda za kreację narratora i Piotr Chojecki za odtwarzaną rolę Pana Kleksa otrzymali nagrody aktorskie. Komisja trzecie miejsce przyznała teatrowi Anny Górskiej Grupa.pl z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie za „Skąpca”, a uczennica Julia Maciaszczyk grająca  Harpagona  otrzymała nagrodę indywidualną za kreację aktorską tejże postaci. Pozostałe dwa teatry otrzymały wyróżnienia , a były to Wesoła Gromada z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie ze spektaklem „Kopciuszek”, który przygotowała Lucyna Bieńkowska, a Martyna Kopcińska za rolę Córki w tym przedstawieniu otrzymała nagrodę indywidualną. Wyróżnienie otrzymał teatr Ogród Sztuki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rawicy za sztukę „ Kopciuszek” przygotowaną przez Martę Piasek.

W kategorii Jednego Aktora zwyciężyła Oliwia Dubil ze spektaklem „Nina” a Kinga Czerniak z monodramem „Niegrzeczna dziewczynka” zdobyła drugie miejsce. Obydwie uczennice przygotowała Wioleta Skorek z Publicznej Szkoły Podstawowej im.  Wł. Jagiełły w Zwoleniu.

Jubileuszowe Teatrałki oceniali  Zofia Garganisz – polonistka, Anna Chołuj – nauczyciel muzyki w Społecznym Ognisku Muzycznym, Elżbieta Nowakowska – dyrektor Muzeum Regionalnego w Zwoleniu i Agnieszka Kołdej inspektor Zespołu do Spraw Nieletnich Komendy Powiatowej w Zwoleniu.

Pani Bogusława Jaworska – Burmistrz Zwolenia ufundowała statuetki  dla najlepszych teatrów, a Starosta Zwoleński – Waldemar Urbański  długopisy.  Wszyscy młodzi  aktorzy-amatorzy otrzymali pamiątkowe notesy, dyplomy i statuetki ufundowane przez Dom Kultury w Zwoleniu , a Dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska serdecznie podziękowała młodym adeptom Melpomeny   za zaprezentowane spektakle, pełne wrażeń i emocji,  pomysłowości, często również dowcipu.

Skip to content