Warsztaty kulinarne SMAKI ITALII

GALERIA

13 grudnia Dom Kultury w Zwoleniu gościł Aldonę Adamską Szewczyk , która poprowadziła warsztaty   kulinarno – ziołowe pod hasłem „Smaki Italii”.

Aldona Adamska Szewczyk prowadzi blog „Zioła od kuchni” i stronę na FB, jest z wykształcenia farmaceutką zajmuje się prowadzeniem apteki oraz wykłada przedmiot o ziołach w studium farmaceutycznym w Warszawie, publikuje w tej tematyce, pomaga jako redaktor merytoryczny i konsultant w Radio Bajka. Jest też prelegentem na konferencjach o zdrowiu. W listopadzie występowała w programie „Pytanie na Śniadanie”. Zwoleń dla Pani Aldony jest rodzinnym miastem obecnie mieszka w Warszawie.

Na warsztaty w Domu Kultury zgłosiło się ok. 30 osób dla każdego został przygotowany pamiątkowy prezent. Spotkanie rozpoczęło się wykładem o ziołach: szałwii, oregano, bazylii, tymianku, rozmarynie i karczochu zastosowaniu tych ziół w kuchni, kosmetyce i medycynie. Pani Aldona przeprowadziła quiz, wśród uczestników rozlosowane zostały nagrody. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne. Uczestnicy pod kierunkiem Artura Szewczyka przygotowali trzy włoskie sałatki: sałatkę z owocem granatu w stylu „smaków italii”, tuńczyka na styl neapolitański oraz włoską sałatkę makaronową z mozzarellą, których degustacja zakończyła bardzo udane spotkanie.

Następne już na wiosnę.

Skip to content