Premiery przedstawień

Czym jest premiera dla młodego aktora? Na to pytanie mogli sobie  odpowiedzieć młodzi adepci zwoleńskiej sceny teatralnej, którzy zaprosili   4 czerwca    swoich najbliższych na  premierę przedstawień, w których sami byli aktorami.

Jak zajęcia teatralne   rozwijają  dziecięcą kreatywność ,  czego uczą i jak   kształtują  wyobraźnię może powiedzieć opiekun grup  Ewa Bulzacka, która wspólnie z dziećmi przygotowała spektakle.

Teatr Jednego Aktora w spektaklu  „Para butów” według opowiadania Pierre’a Gripari’ego pod tym samym tytułem  przedstawiła Nikol Wieczerzyńska. Ta wolna  interpretacja sceniczna  przedstawiona została w postaci krótkiej bajki. Główni bohaterowie, to para butów, która nie mogła być  razem, bo kiedy prawy but był z przodu, lewy zostawał z tyłu. Jak bajkowy problem został rozwiązany, dowiedzieć się można po obejrzeniu przedstawienia.

Przedstawienie zdobyło wielkie uznanie komisji V Radomskich Prezentacji  Teatrów Amatorskich w Resursie Obywatelskiej  i zostało nominowane do Finału Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich, który odbędzie się 22 czerwca w Radomskim Teatrze im. Jana Kochanowskiego.

Drugie przedstawienie to komedia sceniczna  „Othello i Julia” przygotowane przez młodzież z teatru Talento. Treść szekspirowskich sztuk jest ponadczasowa. Atrakcyjność fabuły dramatów  w połączeniu  z esemesową miłością to nieustający fenomen , który nie traci na swojej świeżości. Próba teatralna sztuki Romeo i Julia najwyraźniej została pomylona z Othellem i Desdemoną. Julię grała Patrycja Pawelec, reżysera Kacper Procki, sprzątającą Anna Bernat, asystentkę  Dominika Marszałek ,  Bronka  Konrad Mazur.

„Wieloryb tarapateński” to trzecia sztuka, której premiera miała miejsce w tym samym dniu. Wystawiła ją  najmłodsza grupa Domu Kultury „Smerfy”. Tragedia antyczna , gdzie zabawny Xaxotraxolus  – Artur Rdzanek  użył swojej rybki,  aby raz na zawsze rozprawić się   z cesarstwem zarozumiałej Sztrapacji była treścią spektaklu.  Fortel się udał i „poległ piękny Tarapaton w zgliszczach i nie ma już o nim wieści dzisiaj tu”. Czternastoosobowy zespół Drgaczy, Wahaczy, dworek i dworzan stworzył pełną humoru , zabawną scenkę teatralną.

            Pani dyrektor Anna Wieczerzyńska podziękowała dzieciom za wspaniałe kreacje sceniczne i obiecała młodym aktorom  wycieczkę na Farmę Iluzji w najbliższym czasie.

Skip to content