Dzień Kobiet w DK

DZIEŃ KOBIET W DOMU KULTURY.

8 marca o godzinie 11,00 w Sali widowiskowej Domu Kultury kobiety pracujące zawodowo i społecznie w samorządach Powiatu Zwoleńskiego i Gminy Zwoleń: w oświacie, stowarzyszeniach pozarządowych, kulturze, rozpoczęły swoje świętowanie. Stało się tak za sprawą Starosty Zwoleńskiego – Waldemara Urbańskiego, Wicestarosty – Arkadiusza Sulimy, Członka Zarządu Powiatu – Stefana Bernaciaka , Przewodniczącego Rady Powiatu – Edwarda Rybaka, Zastępcycy Burmistrza Zwolenia – Włodzimierza Kabusa i Sekterarza Gminy – Jana Nowakowskiego. Mimo niesprzyjającej pogodzie i nawrotowi zimy do Domu Kultury przybyło około 100 pań. Święto kobiet sprawia, że kobiety czują się piękne, mądre i kochane. Taką też atmosferę stworzyli organizatorzy. Serdeczne życzenia z tej okazji wszystkim paniom złożyli Waldemar Urbański Starosta Zwoleński i Włodzimierz Kabus Z-ca Burmistrza Zwolenia. Piękne kwiaty zostały przekazane na ręce Bogusławy Jaworskiej Burmistrza Zwolenia i Natalii Anny Wieczerzyńskiej – Dyrektor Domu Kultury.
W tym roku dzień kobiet świętowano pod znakiem motyla. Na „wiosennej”, ukwieconej scenie pełnej motyli rozpoczęła się część artystyczna. Wystąpiły zaproszone zespoły: Gotardowie i Chór Seniora pod kierunkiem Joanny Tęczy z Domu Kultury w Zwoleniu, Zespół KGW w Sycynie prowadzony przez Zofię Jaskólską, Zespół Obrzędowy ze Strykowic Górnych wraz z kierowniczką Wandą Krawiec ,Klub Pogodna Jesień ze Zwolenia pod kierunkiem Ireny Lepianki oraz Grupa Artystyczna Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na scenie swoje wiersze satyryczne o kobietach zaprezentowała Urszula Adamiec z ZUTW. Wiersze pod hasłem „Kobieta zmienna jak motyl” przedstawił Krzysztof Małek, który prowadził całość programu. Na koniec w mini recitalu wystąpił poeta, muzyk ze Zwolenia – Andrzej Frankiewicz.
W imieniu wszystkich kobiet za życzenia i program podziękowała Natalia Anna Wieczerzyńska – dyrektor Domu Kultury. Miłym akcentem spotkania dla pań były kwiaty wręczane osobiście przez organizatorów. Toast wzniesiony przez Waldemara Urbańskiego Starostę Zwoleńskiego i Włodzimierza Kabusa – Z-cę Burmistrza, skromny poczęstunek i tort przy wspólnej zabawie uświetniły dalszą część uroczystości.

Skip to content