Otwarcie wystawy fotograficznej „Galeria Zaproszonych”

15 grudnia 2012r. w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu N. Anna Wieczerzyńska dyr. przywitała serdecznie gości uczestniczących w otwarciu wystawy fotograficznej p.n. Galeria Zaproszonych. Pomysłodawcą wystawy jest Pan Edward Kruk – sekretarz Stowarzyszenia Fotoklubu Rzeczypospolitej Regionu Radomskiego. Na otwarcie przybyli również Barbara Polakowska Prezes Stowarzyszenia i Henryk Chojnacki Członek Stowarzyszenia.
Oficjalnego otwarcia wystawy Galeria Zaproszonych dokonała Pani Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia.
Wystawa ta jest już 10 edycją i małym jubileuszem, prace prezentowane są przez autorów z Polski a także z zagranicy. Eksponowana już była w Radomiu do Zwolenia przybyła nie przez przypadek. Spośród wszystkich autorów biorących udział w wystawie pięciu jest z naszego środowiska: Ewa Gołdzińska, Waldemar Gołdziński, Paweł Nakonieczny, Robert Kusio i Adam Kowalski – mieszkaniec Radomia ale bardzo silnie związany z ziemią zwoleńską.
Komisarzem wystawy jest Waldemar Godziński inst. fotografii Domu Kultury w Zwoleniu.
Edward Kruk pomysłodawca, podsumowując otwarcie powiedział „Chciałem zaproponować zaproszonym autorom zaprezentowanie swoich zdjęć jako wypowiedź twórczą….Ażeby nie upiec się we własnym sosie zaszła potrzeba powołania „Galerii Zaproszonych” i zapraszać autorów, członków Fotoklubu RP z terenu całej Polski.”

Skip to content