Wystawa malarstwa Jerzego Mazura

28 października w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Mazura.
Jerzy Mazur jest Absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. W latach 80 – tych pracował jako instruktor plastyki w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Zwoleniu. Organizował liczne warsztaty, spotkania twórców oraz ich wystawy indywidualne i zbiorowe, m.in.: Przeglądy plastyki Amatorskiej, a także wystawy artystów środowiska radomskiego, współpracując z Biurem Wystaw Artystycznych w Radomiu. Od kilku lat uczestniczy w zbiorowych wystawach Stowarzyszenia Twórców Ziemi Zwoleńskiej.
Artyście dorobku twórczego gratulowała Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia, ale nie zabrakło też słów uznania od innych osób uczestniczących w wernisażu, były również wspomnienia wspólnych działań przywrócone przez dyr. Wacława Małka.
Wystawa skupiła wielu artystów, absolwentów „plastyka” w Nałęczowie co zainspirowała Panią Burmistrz by zorganizować w przyszłości wystawę malarstwa uczniów Pana Prof. Tadeusza Paszko artysty i wykładowcy Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Piękne wyzwanie do kolejnych działań Domu Kultury.
W podziękowaniu za przyjęcie zaproszenia do zaprezentowania w Galerii swoich prac, Anna Wieczerzyńska dyr. DK wręczyła artyście album prezentujący przyrodę, która wręcz dominuje w obrazach Jurka Mazura.
Komisarzem wystawy jest Waldemar Godziński.

Skip to content