Spotkanie na dachu

Spotkanie na dachu w dniu 24-07-2012

Był to wieczór śpiewu, poezji i muzyki do tańca w przekładzie lokalnej bogatej amatorskiej twórczości artystycznej mieszkańców Zwolenia.

Wśród mieszkańców zwolenia byli też goście z Radomia i warszawy przebywający na urlopie w Zwoleniu. Zespół Seniora Pogodna Jesień  ze Zwolenia, kier. Stanisław Śmietanka przygotował specjalny miły dla słuchaczy repertuar na tę okazję.

Zespół Seniora z Domu Kultury w Zwoleniu, kier. Joana Tęcza śpiewał piosenki biesiadne i z czasów swej młodości. Zaprezentowano poezję grupy Łuczywo z Radomia.

Do tańca i śpiewu przygrywało trzech świetnych harmonistów: Stanisław Podsiadły, Zygmunt Kwaśniewski i Zbigniew Król. Wszystkim dzielnie z bębenkiem towarzyszył Marek Winiarek wybijając rytm polek, oberków, walcy, tang i przyśpiewek ludowych.

W płomieniach ogniska podsycanego przez Kazimierza Bernata skwierczała kiełbasa, przypiekał się chleb a w popiele piekły się jabłka przygotowane przez Jolantę Zagożdżon i Dorotę Fijołek.

Pragnienie po śpiewie i tańcu gaszono sokami z jabłek i porzeczek.

W miłej, przyjacielskiej atmosferze spędzono ten wieczór. Swoją obecnością zaszczysił Pan wacław Kuś z Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia.

Całość prowadził Michał Tęcza instr. muzyki dołączając współczesną muzykę organową. Akustyką i fotografią zajmował się Robert Kusio.

Skip to content