Wycieczka do Inwałdu

W dniu 27 czerwca dzieci i młodzież aktywnie uczestniczące w grupach artystycznych Domu Kultury wyjechały w nagrodę na wycieczkę do Inwałdu w województwie małopolskim.
Dzieci wstały bardzo wcześnie aby pokonać 300 km trasę wiodącą przez Radom, Kielce, Jędrzejów i Kraków.
Park Miniatur – Świat Marzeń to niezwykłe miejsce. W ciągu kilu godzin można było stanąć przed Wieżą Eiffla, na Placu Świętego Marka, przy posągach Moai, pod Bramą Branderburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac Świętego Marka czy koło Muru Chińskiego.
Atrakcji było co niemiara. Można było schować się w Zielonym Labiryncie przejechać się na dziecięcej karuzeli lub pobawić w Małpim Gaju. Najwięcej emocji sprawiała przejażdżka na Piracie i Autoscooterze, ale do Egipt Horror Show nie wszyscy mieli odwagę wejść.
Niektórzy zmierzyli się z Dziką Rzeką i obejrzeli filmy o duchach w kinie 5D.
Z Parku Miniatur wyjechaliśmy do Wadowic, aby obejrzeć miejsca związane z życiem i działalnością Karola Wojtyły i spróbować ulubionych słynnych kremówek Papieża.
Ostatnim punktem programu wycieczki był Rynek Wielicki, gdzie niedawno został namalowany obraz w wymiarze 3 D obrazujący jedną z podziemnych komnat Kopalni Soli. Wielicki obraz „Solny Świat” jest wizją podziemi kopalni soli. Przedstawiona kompozycja zawiera charakterystyczne elementy wnętrz wielickich żup solnych (kaplicy św. Kingi) widzianych w skalnej rozpadlinie. W pełni doceniliśmy jego niezwykłość, oglądając go poprzez specjalny aparat, który umieszczono na płycie Rynku. Ochłodzeniem emocji była wielicka fontanna, która nie pozostawiła na uczestnikach suchej nitki.
W późnych godzinach wieczornych wróciliśmy zmęczeni do Zwolenia . Długo będziemy wspominali ten wyjazd patrząc na fotografie z tej niezwykłej wycieczki.

Skip to content