Wernisaż wystawa Edyty Marii Leśniak

Wernisaż wystawy fotograficznej Edyty Marii Leśniak

05. czerwca w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu odbył się wernisaż wystawy Edyty Marii Leśniak pt. „Kochaj! Módl się! Żyj!”.
Wystawa fotografii poświęcona jest amazonkom. Wysmakowane portrety ukazują inne spojrzenie na fizyczność kobiety po leczeniu raka piersi. Wystawa niesie przesłanie dla kobiet ale też przekonuje, że choroba nie przekreśla niczego z życia kobiety po prostu je nieco zmienia.
Wystawa zaprezentowana została po raz pierwszy w maju w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu a następnie towarzyszyła uroczystościom Dnia Matki zorganizowanym przez Stowarzyszenie Amazonek „Żonkile” w Liceum Ogólnokształcącym w Zwoleniu. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonała Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia. Artystka Edyta Maria Leśniak Łata opowiedziała o powstaniu wystawy, o pracy z modelkami, ale także o swoich pasjach i dorobku artystycznym.
Otwarcie wystawy poprzedziło konferencję metodyczną odbywającą się również w Domu Kultury. Szczególnym gościem wernisażu była Anna Maria Wesołowska sędzia znana nam z programu TV. Komisarzem wystawy jest Waldemar Gołdziński inst. DK.
Życiorys artystyczny autorki wystawy przedstawiła N. Anna Wieczerzyńska.
Edyta Maria Leśniak z wykształcenia biolog, uprawia fotografię studyjną. Specjalizuje się w akcie artystycznym. Swoje prace prezentuje w kraju i za granicą.
W lutym 2011r. jej fotografie można było oglądać na wystawie towarzyszącej premierze sztuki „Joanna d’Arc” Giuseppe Verdiego w Operze Wrocławskiej.
W sierpniu 2011r. prezentowała prace w Muzeum Erotyki w Warszawie na wystawie zatytułowanej :”Erotic photography”, we wrześniu w radomskiej Łaźni na wystawie : „Joanna d’Arc-inspiracje”, w marcu 2012r. w Lipskim Centrum Kultury.
Od grudnia ubiegłego roku realizowała projekt fotograficzny z udziałem Amazonek, zatytułowany : „Kochaj,módl się ,żyj”.

Skip to content