II Teatrałki Zwoleńskie

20 kwietnia 2012 r. to dzień z Melpomeną w Domu Kultury pod patronatem Starosty Zwoleńskiego i Burmistrza Zwolenia . Na deskach sceny widowiskowej zaprezentowało swoje formy teatralne 15 grup w różnym wieku od przedszkolaków po gimnazjalistów. W jury zasiedli Marzena Odzimek Jarosińska – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, animatorka życia kulturalnego w Radomiu , Zofia Garganisz – długoletnia polonistka średnich szkół zwoleńskich i Tomasz Pluta – dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego w Zwoleniu.
Statuetka i nagroda Bogusławy Jaworskiej – burmistrza Zwolenia w kategorii przedszkolaków przypadła teatrzykowi Iskierka z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu za przedstawienie „Leśne opowieści” przygotowane przez panią Annę Tadej.
W kategorii klas I-III jury przyznało statuetkę i nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Zwolenia „Ósemkom” z Publicznej Szkoły Podstawowej ze Zwolenia za „Kopciuszka” w reżyserii Haliny Borowskiej. Drugie miejsce zdobył ośmioosobowy teatrzyk „Skrzaty” ze szkoły w Niedarczowie za lekcję „Dobrego wychowania” wyreżyserowaną przez Emilię Bernaciak.
W kategorii klas IV-VI wszystkie dziesięć grup pokonała Bardydurka- Gong z e szkoły w Baryczy , która przedstawiła muzyczną wersję „Kopciuszka”. Do teatralnych konfrontacji uczniów przygotowali Krzysztof Śmietanka i Beata Wieczerzyńska . Zwycięzcy otrzymali statuetkę i nagrodę Waldemara Urbańskiego – Starosty Zwoleńskigo.
Drugie miejsce przypadło gospodarzom , czyli teatrzykowi Smerffy, którym opiekuje się instruktorka Ewa Bulzacka. Nikola Wieczerzyńska w tym przedstawieniu zdobyła nagrodę aktorską za tytułowego „Malinowego Królika”.
Teatr „Na szóstkę” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku otrzymał III miejsce za spektakl „Na kolanie, Panie Janie” przygotowany przez Monikę Modrzejewską i Marzenę Morgaś – Kunert. Jury przyznało nagrodę aktorską za rolę Kuby Jakubika graną w tym spektaklu przez Karola Sławińskiego.
Wyróżniono w tej kategorii uczniów z teatru Grupa.pl ze szkoły w Kowalkowie za „Podwórkowy happening” przygotowany przez Annę Górską.
Trzecią nagrodę aktorską komisja przyznała Kindze Liberskiej – tytułowej Balladynie z teatrzyku Sisters z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu.
Teatr Talento z Domu Kultury w Zwoleniu za przedstawienie „ Trochę w moll, trochę w dur” otrzymał Statuetkę i nagrodę Starosty Zwoleńskiego za I miejsce w kategorii gimnazjalistów. Przestawienie przygotowała Ewa Bulzacka, Kacper Procki jako nutka Gis otrzymał nagrodę i statuetkę za swój talent aktorski.
II miejsce otrzymał teatr Stryki z Publicznego Gimnazjum w Strykowicach Górnych za „Lekcję języka polskiego – na opak” w reżyserii Anety Pyrgiel.
Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i podziękowania.
Dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska podziękowała młodym talentom aktorskim i opiekunom za trud włożony w przygotowanie spektakli i zaprosiła na III Teatrałki za rok.
Koordynatorem II Zwoleńskich TEATRAŁEK BYŁA Ewa Bulzacka.

Skip to content