Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – Eliminacje Powiatowe 2012

ELIMINACJE POWIATOWE 57. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ZWOLEŃ ‘ 2012
W środę – 14 marca 2012r. Dom Kultury w Zwoleniu ponownie zapełnił się najlepszymi interpretatorami poezji z powiatu zwoleńskiego. Gościliśmy recytatorów z gmin: Zwoleń, Policzna, Tczów i Przyłęk. Gmina Kazanów ze względów organizacyjnych od kilku lat prezentuje się w Iłży. „ŚWIĘTO POEZJI” otworzyła Natalia Anna Wieczerzyńska – dyrektor Domu Kultury. Przywitała zgromadzonych licznie recytatorów jak również współorganizatorów spotkania: Starostę Zwoleńskiego – Waldemara Urbańskiego, Wicestarostę – Arkadiusza Sulimę, Sekretarza Gminy – Jana Nowakowskiego, który reprezentował Burmistrza Zwolenia – Bogusławę Jaworską i Elżbietę Nowakowską dyr. Muzeum Regionalnego w Zwoleniu. Przywitała przedstawicieli Komisji artystycznej. Starosta Zwoleński – Waldemar Urbański życzył wszystkim jak najlepszych prezentacji. Miłym akcentem było wystąpienie Pana Adolfa Krzemińskiego – Prezesa Oddziału Okręgowego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Radomiu . Wręczył piękne wydawnictwa albumowe dla organizatorów Eliminacji Powiatowych OKR w Zwoleniu. Dalszą część konkursu poprowadził Krzysztof Małek – instruktor Domu Kultury. Pierwsze słowa, które wypowiedział, to: ” Cieszy fakt, że bardzo trudna sztuka recytacji, która obecnie wśród dzieci i młodzieży jest niemodna i niepopularna nie dotyczy naszego powiatu.”
Do Eliminacji Powiatowych w Zwoleniu przystąpiło ogółem 92 recytatorów reprezentujących 25 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych.
W 57. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim wystąpiło 5 osób – 3 osoby w kategorii młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i 2 osoby w kategorii dorosłych. W 29. Małym Konkursie Recytatorskim i 35. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka” wystąpiło ogółem 87 recytatorów.
Recytatorów oceniała komisja artystyczna w składzie:
1. Adolf KRZEMIŃSKI – Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego TKT w Radomiu, Prezes Stowarzyszenia Literackiego „Łuczywo”, poeta, regionalista – przewodniczący Komisji
2. Marian POPIS – V-ce Prezes Oddziału Okręgowego TKT w Radomiu, polonista
3. Marek ŚLUFARSKI – Członek Zarządu Oddziału Okręgowego TKT w Radomiu, instruktor teatru, długoletni recytator
Praca jurorów nie należała do łatwej. Po każdej kategorii wiekowej należało podjąć trudną decyzję o osobach, które otrzymają nagrody lub wyróżnienia. Jednak decyzja zapadła i werdykt komisji przedstawia się następująco:
PIERWSZA KATEGORIA WIEKOWA – PRZEDSZKOLA i KLASY „0”
Do Rejonowego Koncertu Laureatów w Radomiu zakwalifikowano SEBASTIANA KRAMKA z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie. Wyróżniono: Bartosza Białeckiego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mszadli Starej, Aleksandrę Tomczyk i Monikę Nędzi z Publicznej Szkoły Podstawowej Zwoleń, Wiktorię Bakalarz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie, Małgorzatę Cygan z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnolesie, Bartosza Staniszewskiego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilczowoli i Patryka Kowalskiego z Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu.
DRUGA KATEGORIA WIEKOWA – KLASY I – IV
Do Rejonowego Koncertu Laureatów w Radomiu zakwalifikowano: MACIEJA WOLSZCZAKA z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnolesie i DARIĘ WĄTORSKĄ z Domu Kultury w Zwoleniu. Wyróżniono: Paulinę Nowak i Nikolę Duliasz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, Katarzynę Nowak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Policznie, Patrycję Przerwę z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaguszowie, Patrycję Przybysz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rawicy, Aleksandrę Burat z Domu Kultury w Zwoleniu i Kacpra Chołuja z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mszadli Starej.
TRZECIA KATEGORIA WIEKOWA – KLASY V – VI
Do Rejonowego Koncertu Laureatów w Radomiu zakwalifikowano: ALEKSANDRĘ MROCZEK z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu i DARIĘ CHOROŚ z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tczowie. Wyróżniono: Aleksandrę Goźlińską z Publicznej Szkoły Podstawowej w Baryczy, Julię Ćwiklak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rawicy, Patrycję Gajowiak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Paciorkowej Woli i Aleksandrę Wolszczak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tczowie.
CZWARTA KATEGORIA WIEKOWA – GIMNAZJALIŚCI
Do Rejonowego Koncertu Laureatów w Radomiu zakwalifikowano: KACPRA PROCKIEGO z Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu i MATEUSZA BIENIASA z Gminnej Biblioteki Publicznej w Policznie. Wyróżniono: Joannę Szumilas i Martynę Pajączkowską z Publicznego Gimnazjum w Policznie, Artura Stolarczyka z Publicznego Gimnazjum w Wólce Zamojskiej, Aleksandrę Mazurkiewicz i Klaudię Wilk z Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu, Joannę Stępień z Publicznego Gimnazjum w Przyłęku i Paulinę Jabłońską z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Zwoleniu.
MŁODZIEŻ SZKÓL PONADGIMNAZJALNYCH
Do Eliminacji Rejonowych w Radomiu zakwalifikowano KATARZYNĘ KACZMARZYK z Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu, a wyróżnienia otrzymali: Adrian Korzeniewski i Kamil Wrochna z tej samej szkoły.
DOROŚLI
W tej kategorii wystąpiły dwie słuchaczki Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pani NATALIA PRZEPIÓRKA została laureatką i będzie reprezentowała Zwoleń na Eliminacjach Rejonowych w Radomiu, a Pani Irena Błażewska zdobyła wyróżnienie.
Dla wszystkich wykonawców i placówek reprezentowanych w konkursie dyplomy za udział oraz słodki poczęstunek przygotował Dom Kultury. Nagrody książkowe dla recytatorów ufundowało Starostwo Powiatowe oraz sponsorzy: Burmistrz Zwolenia, Nadleśnictwo Zwoleń, Muzeum Regionalne w Zwoleniu oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zwoleniu.
Członkowie komisji artystycznej stwierdzili, że Eliminacje Powiatowe 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Zwoleniu prezentowały wysoki poziom artystyczny recytatorów oraz zostały przygotowane i przeprowadzone profesjonalnie.
CZEKAMY TERAZ NA SUKCESY ZWOLENIAKÓW NA DALSZYCH „SZCZEBLACH” KONKURSU.

Skip to content