Dzień Kobiet

8 marca – Dzień Kobiet. Od lat te same pytania… „Czy warto obchodzić?…”, „Czy potrzebne?…” „Czy…. i t p”. WARTO I TRZEBA! Tak przynajmniej jest w Zwoleniu.
W czwartek, 8 marca od godziny 9,00 Dom Kultury w Zwoleniu odwiedziło mnóstwo kobiet. Nigdy o tak wczesnej porze w tym budynku nie było takiej ilości przedstawicielek PŁCI PIĘKNEJ. Organizatorzy tego spotkania Burmistrz Zwolenia -Bogusława Jaworska i Starosta Zwoleński – Waldemar Urbański zaprosili na towarzyskie spotkanie kobiety, które sprawują ważne funkcje w jednostkach samorządowych, kołach gospodyń wiejskich, stowarzyszeniach oraz instytucjach i zakładach pracy.
Najpierw w Galerii Fotografiki i Plastyki Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy prac Janusza Popławskiego, zorganizowany z okazji 35-lecia jego pracy twórczej oraz 100 rocznicy powstania Związku Polskich Artystów Plastyków. Wystawa składa 30 dzieł, nagrodzonych w latach 1979 – 2010, uzupełnionych autoportretami z lat 70-tych.Janusz Popławski nie ukrywał zadowolenia, że wernisaż jego wystawy odbył się właśnie 8 marca.” – Tematem ponad 90 procent moich prac są dywagacje na temat kobiecego wnętrza i cielesności. Cieszę się, że właśnie w Zwoleniu mogę pokazać, iż to właśnie kobiety są dla mnie największą inspiracją i im tę ekspozycję dedykuję” – stwierdził artysta, który kusił obecne na spotkaniu panie słodkościami. Ekspozycję oficjalnie otworzyła przedstawicielka płci pięknej, Burmistrz Bogusława Jaworska.
Drugą część spotkania – KONCERT – otworzył Krzysztof Małek – instruktor Domu Kultury. Starosta Zwoleński –Waldemar Urbański oraz Zastępca Burmistrza – Włodzimierz Kabus złożyli życzenia. Piękne bukiety dla wszystkich Pań przekazali na ręce Bogusławy Jaworskiei – Burmistrza i Dyrektor Domu Kultury – Anny Wieczerzyńskiej. A potem to już tylko uczta dla ducha. W koncercie zaprezentowały się zespoły z terenu Gminy Zwoleń. Było to prawdziwe „Spotkanie pokoleń”. Wystąpiły zarówno żeńskie jak męskie zespoły artystyczne. Były to m .in.: solistki z Domu Kultury – Marta Dobosz i Klaudia Świątek, Zespół „Gotardowie” i Chór Seniora pod kierunkiem Joanny Tęczy, zespół obrzędowy ze Strykowic Górnych prowadzony przez Wandę Krawiec, zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Sycyny, którym kieruje Zofia Jaskólska, Klub Seniora „Pogodna jesień” ze Zwolenia pod kierunkiem Anny Komorowskiej i zespół artystyczny Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzony przez Annę Chołuj i Elżbietę Puk. Zabawa była przednia. Na zakończenie pokazów artystycznych Panowie – „Dowódcy” miasta i powiatu obdarowali wszystkie kobiety tulipanami i czekoladami. Ale to nie wszystko. Wysokokaloryczny tort i tradycyjna lampka szampana na zakończenie. Potem jeszcze …. oczekiwanie na 8 marca 2013r.

Skip to content