Wystawa Grażyny Potockiej

3 lutego w mroźne popołudnie na wernisażu wystawy Grażyny Potockiej spotkali się miłośnicy i sympatycy sztuki. Galeria Fotografii i Plastyki Domu Kultury przywitała gości ciepłą paletą barw na płótnach obrazów. Głównym tematem prac jest pejzaż polski i piękne kwiaty.
Grażyna Potocka jest mieszkanką Radomia, tworzy w technikach oleju i akrylu. Obrazy artystki są historią jednego dnia, zapisem emocji. Jak mówi sama autorka „życie przemija, zatrzymuję tą chwilę, zapisuję uczucia na płótnie, opowiadam historię, wrażenia, które mnie spotkały. Jutro będzie zupełnie nowy dzień i powstanie inny obraz”. Malarka stale rozwija swój warsztat twórczy, bierze udział w plenerach, wystawach indywidualnych i zbiorowych. Za swoją twórczość była nagradzana i wyróżniana a wiele jej prac znajduje się w zbiorach prywatnych.
Wystawę otworzyła N. Anna Wieczerzyńska dyr. DK, komisarzem wystawy jest Waldemar Godziński.
Dom Kultury w Zwoleniu po raz pierwszy zaproponował zwoleńskiemu społeczeństwu nowatorskie wydarzenie w Galerii – finisaż czyli uroczyste zakończenie wystawy obchodzone w sposób podobny otwarciu. Zostanie on połączony ze spotkaniem autorskim z Grażyną Potocką. Finisaż odbędzie się w drugiej połowie lutego na który już bardzo serdecznie zapraszamy.

Skip to content