Spotkanie z Januszem Karasiem

Spotkanie autorskie z Januszem Karasiem
01 lutego Dom Kultury w Zwoleniu zaprosił uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły na spotkanie autorskie z Januszem Karasiem. Gośćmi gospodarzy były: klasa V b oraz VI b i d pod opieką pań: Justyny Orłowskiej, Wioletty Skorek i Agnieszki Siepietowskiej.
Pan Janusz Karaś od kilku lat pisze, publikując artykuły w zeszytach „Ziemia Kozienicka”. Jako pisarz zadebiutował w 2007 roku opowiadaniem „Henio” opartym na faktach autentycznych. W 2008 roku wydał zbiór opowiadań pt. ”Kozienickie opowieści”. Jest również autorem książek „Jak to kiedyś bywało?- obrzędy i zwyczaje ludowe mieszkańców Puszczy kozienickiej”, „ Klechdy Kozienickie”. Janusz Karaś również maluje, rzeźbi i rysuje. Jest laureatem wielu konkursów plastycznych, swoje prace z sukcesem prezentuje na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Spotkanie dla młodzieży było ciekawą lekcją literatury, historii i sztuki, zakończyło się zwiedzaniem wystawy malarstwa Janusza Karasia w Galerii Fotografii i Plastyki DK. Ciekawe spotkania z ciekawymi ludźmi są jedną z form działań Domu Kultury.

Skip to content