Wystawa Janusza Karasia


15 grudnia 2011 roku w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu odbył się wernisaż wystawy Janusza Karasia z Kozienic.
Autora oraz wszystkich gości przywitała N.Anna Wieczerzyńska dyr. DK. Przybliżyła obecnym życiorys artystyczny autora, osiągnięcia, nawiązała również do współpracy z artystą w projektach kulturalnych realizowanych przez placówkę. W otwarciu wystawy uczestniczyli miłośnicy sztuki ze Zwolenia i okolic, a także przedstawiciele władz miejskich z Burmistrzem Zwolenia Bogusławą Jaworską, która tradycyjnie dokonała oficjalnego otwarcia i jej zastępcą Włodzimierzem Kabusem oraz powiatowych ze Starostą Waldemarem Urbańskim.
Licznie na otwarcie przybyli słuchacze Zwoleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Jak poinformował Janusz Karaś zwoleńska ekspozycja kończy obchodzony w tym roku jubileusz jego 25-lecia pracy twórczej.
Urodził się w 1957 roku w Pionkach. Obrazy olejne, rysunki i rzeźby tworzy od 25 lat. Tematami jego prac są: pejzaże, martwa natura, kwiaty, historia, obiekty sakralne i portrety. Janusz Karaś jest członkiem grupy twórczej „Vena” przy Domu Kultury w Kozienicach i współtwórcą tamtejszej Galerii Centrum Promocji Sztuki, jest członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej, a w 2007 roku otrzymał medal „450-lecia nadania praw miejskich miastu Kozienice”.
Od kilku lat zajmuje się też prozą. W 2008 roku ukazał się jego zbiór opowiadań o tematyce historycznej zatytułowany „Kozienickie opowieści”. Jest też współautorem opracowania pod tytułem „Jak kiedyś bywało”, opisującego obyczaje i zwyczaje mieszkańców puszczy kozienickiej. Janusz Karaś ilustrował tom wierszy Alicji Olejarczyk „Uśmiech wrzosu”, a jego prace były dotąd prezentowane na prawie 40 wystawach zbiorowych i około 30 indywidualnych.
Komisarzem wystawy jest Waldemar Godziński instruktor plastyki i fotografii DK.
Prace Janusza Karasia będzie można oglądać w Galerii Fotografii i Plastyki DK w Zwoleniu przez kilka najbliższych tygodni.
ZAPRASZAMY

Skip to content