Rodzinny Festyn Wakacyjny

Na imprezę, która odbywała się na placu Kochanowskiego przybyły całe rodzinny by wspólnie i miło spędzić czas. Wszystkich uczestników powitała Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia a do wspólnej zabawy zaprosiła Anna Wieczerzyńska Dyrektor Domu Kultury. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu kom. Leszek Derlatka ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci p.n.“Bezpieczne Wakacje”. Popołudniowe spotkanie uświetniły występy wokalne solistek: Wiktorii Ajzemberg i Danuty Korsak. Ryszard Krawczyk, Piotr Dwornicki i Małgorzata Solecka zaprosili dzieci do udziału w konkursie pt. “Kto zaprosi więcej…..”.Do konkursu przystąpiło pięcioro dzieci, które miały za zadanie zaprosić do zabawy jak najwięcej osób z publiczności. W trakcie zabawy tworzyły się większe i mniejsze kółka osób tańczących w rytm muzyki. Ciekawość wzbudził też konkurs Ewy Bulzackiej pt. “Ile rzeczy można spakować do walizki wielkości pudełka zapałek”. Do konkursu zaproszone zostały pary. Zwycięska para w umieściła w pudełku po zapałkach, aż 17 przedmiotów. Warto było w konkursach rywalizować bo nagrody były bardzo atrakcyjne. Jak zwykle tego dnia nie zabrakło dmuchanych zamków, zjeżdżalni mokrego basenu z kulami i waty cukrowej. Na placu można było spotkać dzieci z ucharakteryzowanymi twarzami motyli bądź też miłych zwierzątek
Wiele emocji dzieciom i nie tylko, dostarczyli aktorzy z teatru Bajlandia, wesołe i edukacyjne formy teatralne zachęciły do wspólnej zabawy, która trwała ponad 100 minut. Widzowie obejrzeli również bajkę pt.“Czerwony Kapturek”. Bajka choć znana wszystkim, mocno zainteresowała dzieci. Przedstawiona w innej konwencji była lekcją szlachetnych zasad. Kolejnych emocji dostarczyli dzieciom zwoleńscy policjanci, ogłaszając rozstrzygniecie konkursu plastycznego w którym wzięło udział 17 osób. Pierwsze miejsce zajęła Daria Choroś, drugie Zuzanna Paszkiewicz, trzecie Wiktoria Marszałek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i bogato wyposażone zestawy rowerowe ufundowane przez Zbigniewa Gołąbka Radnego Województwa Mazowieckiego i Stanisława Brzózkę Dyrektora Klubu Parlamentalnego PSL . Festyn stał się też okazją do wręczenia podziękowań fundatorom instrumentów dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia, które z rąk Bogusławy Jaworskiej Burmistrza Zwolenia otrzymały: Edyta Jaworska-Kowalska i Robert Pogorzelski.
Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator zderzeń udostępniony przez Policję, na którym uczestnicy festynu mogli odczuć jak zachowuje się ciało ludzkie podczas zderzenia w wypadkach drogowych. W pięknym koncercie zaprezentowało się Trio Wokalne Domu Kultury, które tworzą: Klaudia Świątek, Martyna Pyciarz, Marta Dobosz, pracując pod kierunkiem Piotra Markowskiego. Dziewczęta wykonały największe przeboje muzyki rozrywkowej zdobywając sympatię i uznanie zgromadzonej publiczności.
Gwiazdą festynu był zespół “Zbigniew Foryś Band”. Lider zespołu to dawny gitarzysta grupy “Lombard”. Zespół zaprezentował współczesne aranżacje znanych i lubianych przebojów lat 60 i 70, słynnych rockmanów z The Rolling Stones i innych oraz własne kompozycje. Koncert zakończył się znanym przebojem Lombardu “Przeżyj to sam”, który wraz ze Zbigniewem Forysiem śpiewała zwoleńska publiczność.
Rodzinną zabawę zakończył koncert zespołu Dysko Boys. Zespół zagrał muzykę, którą wszyscy znają i kochają porywając publiczność do tańca i śpiewu.
Wspaniała zwoleńska publiczność, która spędziła rodzinnie to popołudnie na festynie, bawiła się ochoczo i radośnie. Wszystkie koncerty dostarczyły uczestnikom wielu mocnych i niezapomnianych wrażeń. Nad dźwiękiem i światłem czuwał Robert Kusio Zaplanowane przez organizatorów atrakcje całkowicie spełniły oczekiwania.
Organizatorzy festynu dziękują za pomoc organizacyjną Bogusławie Jaworskiej Burmistrz Zwolenia i pracownikom Urzędu Miejskiego , Komendzie Powiatowej Policji w Zwoleniu, Państwowej Straży Pożarnej i zaprzyjaźnionym akustykom z Lipska, Kozienic i Kielc.

Skip to content