Wycieczka do Stolicy

Dzieci i młodzież działające w grupach artystycznych Domu Kultury w Zwoleniu pojechały w dniu 21 czerwca z Anną Wieczerzyńska – dyrektorem Domu Kultury i opiekunami na wycieczkę do Warszawy w nagrodę za zdobycie nagród w przeglądach i konkursach.

Wycieczka wiodła przez Centrum Kopernika , Planetarium aż do kina extreme – 5 D.

Żadne z dzieci do tej pory jeszcze nie było w centrum naukowym Kopernik, toteż wszystko wzbudzało ciekawość i emocje. Każdy mógł w rzeczywistości stać się małym naukowcem i poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych urządzeniach.

Byliśmy również w Teatrze Robotycznym na spektaklu „O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali” , gdzie nowoczesne „człekokształtne” roboty przemieszczały się po scenie i wyrażały swoje uczucia za pomocą swoich „LCD – owych oczu”.

Nie lada gratką dla wszystkich było wejście do planetarium i uczestniczenie w pozycji leżącej w godzinnym gwiezdnym pokazie. Pokaz składał się z dwóch części ”Niebo nad Warszawą”, czyli kilkunastominutowa cyfrowa projekcja pokazująca układ gwiazd, który danego dnia można zobaczyć nad miastem a w drugiej części zobaczyliśmy jeden z sześciu filmów edukacyjnych „Tajemnice nieba Majów”. Wynieśliśmy niesamowite wrażenia z planetarium, które w tym dniu po raz pierwszy było udostępnione i wiemy, że wrócimy tu po raz kolejny.

W kinie EXTREME 5 D obejrzeliśmy „Epokę lodowcową”, „Chłopca rakietę” i „Planetę zwierząt”. Piski i krzyki podczas seansów były wyrazem , że filmy dzieciakom bardzo się podobały.

Skip to content